Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Fındık sorunu yürüyüşle çözülmez

Fındık sorunu yürüyüşle çözülmez

CHP tarafından fındık fiyatlarındaki düşüşü protesto etmek amacıyla düzenlenen ‘Fındık için Adalet’ yürüyüşü geçtiğimiz gün Ordu’dan başlamıştı.  Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık için başlatılan adalet yürüyüşü hakkında neler düşünüyor gazetemize değerlendirdi. Değişik STK’ların ve siyasi partilerin seçmenleri ve fındık üreticileri adına yürüyüş yapabileceklerini belirten Karan, yürüyüşün siyasi bir partinin tekelinde kalmasından dolayı yoğun bir ilgi olmadığını gözlemlediklerini söyledi.

YANSIMALARINI İLERLEYEN GÜNLERDE GÖRECEĞİZ

Değişik STK’ların ve siyasi partilerin seçmenleri ve fındık üreticileri adına yürüyüş yapabileceklerini belirten Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan,  bu tür eylemleri herkesin yapabileceğini ifade etti. Karan “ Bunların yansımalarını ilerleyen günlerde göreceğiz. Sadece bir yürüyüş gerçekleştirmekle fındığın ve fındık üreticisinin sorunları çözebilecek miyiz, bunu tartışmak lazım. Biz tabii fındık konusunu destekleyen herkese teşekkür ederiz. Sonucunu görmek gerekir, ne kadar bir başarı sağlayacak” dedi.Yürüyüş hangi maçla gerçekleştiğinin önemli olduğunu belirten Karan, açıklamasına şu şekilde devam etti. “Fındıktaki asıl sıkıntıyı konuşmak gerek. Yürüyüşü gerçekleştirenler fındık için mi yoksa siyasi bir düşünceyle mi hareket ediyorlar buna bakmak gerekir, siyasi bir partinin tekelinde kaldığı için çok yoğun bir ilgi yokmuş gibi gözüküyor şuan. Her şeye rağmen biz düzenleyen arkadaşlara teşekkür ediyoruz. TMO geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı ve üreticinin elindeki fındığı alacağını söyledi. Bunu yürüyüşle ilgilendirmek doğru olmaz. Biz emeği olan herkese teşekkür ediyor ve saygı duyuyoruz ama ilişkilendirmeyi doğru bulmuyoruz.”

Filiz YILDIRIM

Haberler