Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
 Alman çift bisikletle dünyayı turluyor 

 Alman çift bisikletle dünyayı turluyor 

Almanya’dan yola çıkıp 8 ülke geçtikten sonra Türkiye’ye gelen Rudi-Maike Rosenstock çifti Türkiye’de 1 aylık gezilerinde sıcak ilgi görüp renkli hatıralar kaydetti

Artvin’den Gürcistan’a geçen mühendis karı-koca bisikletleri ile yaklaşık 3 yıl dünyayı dolaşacaklar

Almanya’dan 8 ay önce bisikletleri ile yola çıkan mühendis çift, 3 yılda yaklaşık 30 ülke geçerek dünyayı turlayacaklar. 

Türkiye’de 1 aydan fazla gezen Çevre Mühendisi Maike Rosenstock (53) ile elektrik mühendisi eşi Rudi Rosenstock (60) Anadolu’dan güzel ve renkli hatıralarla ayrıldıklarını söylediler.

Almanya’dan Türkiye’ye gelene kadar 8 ülkeyi yaklaşık 10 ayda geçtiklerini belirten Rudi Rosenstock, bisikletle dünya turunun Türkiye'den çıkışa kadar olan kısmında kat ettikleri, 10 bin kilometrelik güzergahta hiçbir olumsuzluk yaşamadıklarını söyledi. Zinde kalmak ve farklı kültürleri tanımak için böyle bir fikir geliştirdiklerini kaydeden Rosenstock, Artvin’den Gürcistan’a geçerken, İran, Bangladeş, Çin, Avusturalya gibi farklı ülkeleri ve kıtaları dolaşacaklarını bildirdi.

Bazı bölgelerde feribot kullanarak kıtaları geçeceklerini belirten Rosenstock çifti, 3 yılda turlarını tamamlamayı hedefliyorlar. Birbirlerini motive ederek yola çıktıklarını belirten Alman çift, gittikleri şehirlerde bazen çadırda, bazen otelde konaklıyorlar. Bol bol fotoğrafta çeken çift, gündüzleri pedal basmayı tercih ediyorlar.

Haberler