Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
İyidere’de Tüfekçi yeniden

İyidere’de Tüfekçi yeniden

AK PARTİ Rize İyidere 6. Olağan İlçe Kongresi’nde mevcut Başkan Telat Tüfekçi, yeniden başkanlığa seçildi. AK Parti İyidere İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi yapıldı. Kongrede mevcut ilçe başkanı Telat Tüfekçi, tek liste ile girdiği seçimde yeniden başkanlığa seçildi. İyidere Belediyesi Düğün Salonunda yapılan kongreye, AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, Rize Milletvekili Hikmet Ayar, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, STK başkanları ve partililer katıldı. Kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından başkanlık divanı seçimi yapıldı. Açılış ve divanın kurulmasıyla başlayan kongre, mevcut başkan ve aday Telat Tüfekçi’nin konuşmasıyla devam etti. Tüfekçi’nin ardından İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete bir selamlama konuşması yaptı.Kongrede Konuşan Milletvekili Hikmet Ayar, İyidere teşkilatının hem teşkilatçılık anlamında hem de oy oranı olarak yüzlerini güldüren bir teşkilat olduğunu belirterek, “İyidere hem teşkilatçılık anlamında hem de oy oranı olarak her zaman yüzümüzü güldüren bir ilçemizdir.  2001 yılında yola çıkan bir kervanın bugünkü nöbetçileriyiz. Ne diyoruz: ‘Millete hizmet yolunda kutlu yürüyüşe devam .’ Bu kutlu yürüyüş bugünkü adıyla 2001 yılında yola çıkmış ama yüz yıllar öncesinde tarih boyunca var olan bir yürüyüşün bugünkü adıdır AK Parti. Bu yürüyüşte katkısı olan herkesi şükran ve minnetle yâd etmek istiyorum. Bizler bugün görevdeyiz, yarın bir başkaları olacaktır. Partiye görevlerimizle değil üyeliğimizle hizmet edeceğiz. Görevlerimiz süreyle sınırlı ama üyeliğimiz sınırsızdır.” dedi.

 AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı ise AK Parti’de görev değişikliklerinin bayrak yarışı olarak tanımlandığını belirterek, “Çünkü hepimiz yüksek Türkiye idealine ulaşmak için mücadele eden bireyleriz. Dolayısıyla bu takım oyunu içinde hepimize düşen görevler var. Bu görevlerimizi özellikle yapmak gayreti içinde oluyoruz.  Bu kongreyle birlikte görevini kâğıt üzerinde bitirecek olan arkadaşlarımız olabilir. Ama onların görevleri fiilen bitmemiştir. Ve aynı ekiple birlikte koşmaya devam edeceklerdir. Çünkü AK Parti’nin dava şuuru bunu gerektirir. Bunu da bugüne kadar başardık, bundan sonra da başarmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.Siyasetin talimatla yürümeyeceğine vurgu yapan İl Başkanı Avcı, “Siyaset talimatla yürümez. Siz bir talimat verebilirsiniz ama orada işlerin nasıl yürüdüğünü görmeden,  o arkadaşlarımızı motive etmeden, o arkadaşlarımızın dava şuurunu ve bilincini arttırmadan sadece talimat vererek netice alabileceğinizi düşünürseniz yanılırsınız. Siyaset bir değerler silsilesidir. Bir değerler bütünüdür. Ve bu değerler silsilesi içinde teşkilat mensuplarımızın kardeşlik hukuku, dava hukuku her şeyden önemlidir. Onun için yeni seçilecek arkadaşlarımızın en önemli görevi var olan dava ve kardeşlik hukukunu pekiştirmek olmalıdır. Ve burada kadın kolumuzla, gençlik kolumuzla, mahalle teşkilatlarımızla, ana kademe teşkilatımızla birlikte bir bütünlük içinde bu çalışmalarımızı yerine getirmemiz lazım.” ifadelerini kullandı.

Protokol konuşmalarının ardından yönetim kurulu faaliyet raporu, gelir-gider hesap raporu ile tahmini bütçe okundu. Müzakereler sonrasında raporlar ayrı ayrı onaylandıktan sonra oy birliği ile yönetim kurulu ibra edildi. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı gözetiminde yapılan seçimlerle yönetim kurulu asıl yedek üyeleri ile il delege asıl ve yedek üyelerinin seçimleri yapıldı. Yapılan seçim sonucunda İyidere ilçe yönetimi şu isimlerden oluştu: Talat Tüfekçi, Yakup Temiz, Bayram Kurt, Mustafa Kavalcı, Nuraydın Aynacı,  Azize Bulut, Fatih Özdemir,  Yavuz Mete, İnci Ömeroğlu, Durmuş Karamustafa.

Haberler