Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
TMO kriterleri revize etti

TMO kriterleri revize etti

 AK PARTİ Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu’nun önceki gün fındık üreticisinin sorunlarını konuşmak için TMO’ya yaptığı ziyaret ilk meyvelerini verdi. Köseoğlu, TMO fındık alım kriterlerini revize ettiğini belirterek üreticiye müjde verdi. Köseoğlu, “Çatlak oranı 5’ten 7’ye, çürük oranı 3’ten 5’e çıkarıldı. Ödemeler de 15 günden 1 haftaya indirildi” dedi.

Milletvekili Köseoğlu’nun ziyaretinden sonra Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) fındık alım kriterlerini revize etti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın yaptığı açıklamalara da değinen Milletvekili Köseoğlu, “Sayın Bakanımız da söyledi. TMO elde kalan bütün fındıkları alacak. TMO’nun vermiş olduğumuz taban fiyat 10-10,5 lira. Çürük oranı yüzde 3’tü, 5’e çıkartıldı. Çatlak oranı yüzde 2’ydi önce 5’e, şimdi 7’ye çıkartıldı. TMO’nun almış olduğu ortalama fiyat 9 lira 81 kuruş. Giresun fındığına 10,5 lira fiyat verilmişti. Fakat kalite çok yüksek olduğundan TMO onu da 10 lira 72 kuruşa aldı. Eskiden alımlardan sonra ödemeler 15 gün içerisinde olacaktı, TMO onu da şimdi 1 haftaya indirdi. Fındık üzerinden fırsatçılık yapmak isteyenlere meydan vermeyeceğiz.” dedi.

Aydın GELLECİ

Haberler