Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Kongur fark attı

Kongur fark attı

AK Parti Maçka ilçe kongresinde iki liste yarıştı

TRABZON'DA AK Parti ilçe kongreleri Maçka ve Arsin ile devam etti. Maçka’da iki listeli bir yarış yaşanırken Sedat Kongur rakibine fark atarak yeniden ilçe başkanı seçildi. Arsin’de ise Tolga Şengül’e rakip çıkmadı ve yeniden ilçe başkanı seçildi.

Genel Merkez’in de talimatıyla çoğu ilçede kongrelere tek adayla gidilirken Maçka’da sürpriz yaşandı. Kongre öncesi mevcut ilçe başkanı Sedat Kongur'a karşı, adaylıklarını açıklayan Ali Şahin, Oykan Gülen ve İbrahim Mazlum birleşti. İbrahim Mazlum başkanlığında liste hazırlayan ekip seçime girdi.

Mevcut ilçe başkanı Sedat Kongur'un listesi şu isimlerden oluştu: Turgay Çoban, Hasan Bahçekapılı, Selahattin Akın, Lokman Kar, Ali Kölemen, Mustafa Karakaş, Ahmet Şahinler, Genç Aydın, Savaş Kara, Mustafa Yıldırım, Emine Dülger Çelik, Aydın Akyüz, Osman Aydemir, Nuray Çolak.

İbrahim Mazlum'un listesinde ise şu isimler yer aldı: Ali Şahin, Ayşegül Aydemir, Enes Çavuş, Erdal Özgen, Hacer Koç, Mustafa Özdemir, Orhan Yavuz, Orkan Gülen, Ömer Çolak, Safiye Odabaş, Süleyman Balaban, Veysel Kaya, Yasin Yıldız, Yılmaz Akman.

Yapılan kongrenin ardından 415 delegeden 304’ü oy kullandı. Kullanılan oyların 262'sini alan Sedat Kongur yeniden ilçe başkanı seçilirken İbrahim Mazlum ise 39 oyda kaldı. 3 oy ise geçersiz sayıldı.

Arsin’de ise seçimlere tek liste ile gidildi ve mevcut başkanı Tolga Şengül yeniden ilçe başkanı seçildi.

Aydın GELLECİ

Haberler