Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Mahkeme iki polisi bekliyor

Mahkeme iki polisi bekliyor

Türkiye, dinleme davasında firari polisin Kanada’dan iadesini isteyecek

TRABZON'DA 2012 - 2013 yılları arasında sahte ihbar ve tutanak düzenleyerek kamu görevlileri ve siyasetçileri dinledikleri iddiasıyla yargılanan İstihbarat Şube Müdürü Mustafa B. ve Polis Memuru Fatih Ö.’nün yakalanması için alarma geçildi. Uydurdukları Selam ve Tevhid örgütü iddiasıyla Trabzon’da çok sayıda ismi dinledikleri için haklarında yakalama kararı çıkan iki polisten biri olan Fatih Ö.’nün öğretim üyesi eşiyle birlikte Kanada’ya kaçtığı belirlenmişti. Meslekten ihraç edilen Fatih Ö.’nün iadesi için harekete geçildiği öğrenildi.

TRABZON'DA kamu görevlileri ve siyasetçileri dinledikleri iddiasıyla yargılanan İstihbarat Şube Müdürü Mustafa B. ve Polis Memuru Fatih Ö.’nin yakalanması için alarma geçildi.

İKİ POLİS SIRRA KADEM BASTI

Trabzon'da 2012 ve 2013 arasında sahte ihbar ve tutanak düzenleyerek dönemin AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya ve Trabzon Emniyet Müdürlüğünde görevli ikinci sınıf emniyet Müdürü Atilla Ertürk'ü, usulsüz dinledikleri ileri sürülen dönemin Trabzon İstihbarat Şube Müdürü Mustafa B., Komiser Hasan N. ve Polis Memuru Fatih Ö. hakkındaki duruşmanın 14’üncü celsesi gerçekleştirildi.

5.5 YILDAN 17 YILA KADAR HAPİS

Haklarında, ‘resmi belgede sahtecilik’, ‘verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme’ ve ‘haberleşmenin gizliliğini ihlal’ suçlarından her biri için 5.5 yıldan 17 yıl kadar hapis talep edilen üç sanığın yargılandığı davaya Adnan Günnar’ın vekili Avukat Bekir Fahrettin Kandaz katıldı.  Mustafa Akkaya’nın vekili Avukat Gökçe Şahin ise mazeret dilekçesi vererek duruşmaya katılmadı. Savcı Mustafa İsaoğlu ise firari iki sanığın yakalanmasının beklenmesini talep etti. Mahkeme ise savcının mütalaasına uyarak, iki sanığın yakalanmasının beklenmesine karar vererek duruşmayı ileri bir tarihi erteledi.

İADESİ İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ

Siyasileri ve bürokratları dinlediği için haklarında yakalama çıkan iki polisten bir olan Fatih Ö. öğretim üyesi eşiyle birlikte Kanada’ya kaçtığı belirlenmişti. Türkiye, meslekten ihraç edilen Fatih Ö.’nün iadesi için harekete geçildiği öğrenildi. Bu arada Fatih Ö.’nün abisinin de avukatların imamı olduğu iddia ediliyor.

Enis YILDIRIM

Haberler