Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Mola Otel kiralanıyor

Mola Otel kiralanıyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, tarihi bina için ihale yapacak

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından, Meydan Parkı 2. Etap Düzenlemesi kapsamında restore edilen eski Mola Oteli binasının kiralanması için ihaleye çıkılıyor. İhaleyle ilgili talep Meclis gündemine alınarak Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderildi. Kiralamayla ilgili konu komisyonda görüşüldükten sonra yeniden meclis gündemine gelecek ve karara bağlanacak. Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Meydan Parkı 2. Etap Kentsel Yenileme Projesi’nin tamamlanmasının ardından bölgede restore edilen tarihi binalarda oluşturulan dükkânlar kiraya verilmeye başlanıyor. Bu kapsamda ilk gündeme gelen ise eski Mola Otelinin olduğu bina oldu.  Birçok kişinin akıbetini merak ettiği bina, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine geldi. Meclise gündem dışı olarak gelen maddeye göre, ilk olarak binanın zemin katlarının kiralanması istendi.  Ancak maddeye müdahale eden Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, eski Mola Oteli binasının zemin katın yanı sıra diğer katlarının da kiralanacağını ifade etti. Değiştirilen maddeye göre eski Mola Otelinin bulunduğu binanın zemin ve diğer katlarının ayrı ayrı veya bütün olarak kiralanmasının gündeme alınması oy birliği ile kabul edildi ve Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderildi. Buna göre binanın kiralanması ilk olarak Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülecek ve önümüzdeki günlerde yeniden meclis gündemine gelecek. Madde Meclisten geçerse, bina ihale yoluyla kiralanacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, geçtiğimiz günlerde çalışmaları biten Meydan Parkı 2. Etap Kentsel Yenileme Projesi kapsamında yenilenen bina hakkında bilgiler vermişti.

Aydın GELLECİ

Haberler