Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Şampiyonlar Ankara’yı sevdi

Şampiyonlar Ankara’yı sevdi

Milletvekili Köseoğlu’nun organizasyonuyla Trabzon’dan Ankara’ya giden 14 öğrenci unutulmaz 2 gün yaşadı

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, ÖSYM’nin 2017 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarına göre Trabzon’dan Türkiye genelinde ilk bine giren 14 öğrenciyi Ankara’da misafir ederek onlara unutulmaz 2 gün yaşattı.

Ankara’da öğrencilerle birlikte Şehitler Anıtı’nı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesini ve Ankara’nın birçok tarihi mekânını ziyaret edip öğrencilere unutulmaz dakikalar yaşatan Köseoğlu, öğrencilerle olan 2 günlük Ankara gezisini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret ederek tamamladı. Trabzon’dan LYS’de ilk bine giren 14 öğrenciyi Ankara’da 2 gün misafir eden Milletvekili Köseoğlu, Trabzon’da elde edilen başarının Türkiye genelinde de duyulmasını arzu ettiklerini belirtti. Üniversite sınavına girecek öğrencilere bir örnek ve teşvik olsun diye böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Köseoğlu, Trabzon’un en başarılı öğrencilerini Ankara’da misafir etmekten büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını ifade etti. Ankara’da başarılı öğrencilerle 2 dolu gün geçiren Köseoğlu, öğrencilerle birlikte ilk ziyareti Şehitler Anıtı’na gerçekleştirdi. Şehitler Anıtı ziyaretinin ardından öğrencilerle Cumhurbaşkanlığı Külliyesini ziyaret eden Köseoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadeler yer verdi: “15Temmuz’u unutmamak adına inşa edilen Tek Vatan, Tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Millet ile Şehitler Anıtı’nı LYS şampiyonu gençlerimizle birlikte ziyaret ettikten sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde misafir olduk.”

SOYLU, BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ MİSAFİR ETTİ

Ankara’da öğrencilerle birlikte eğlenceli dakikalar geçirdiklerini belirten Köseoğlu, öğrencilerin çok çalıştıklarını ve bunu hak ettiklerini kaydetti. LYS şampiyonlarıyla Ankara programının sonunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret ettiklerini belirten Köseoğlu, Soylu’nun başarılı öğrencileri kabul ederek onları tebrik ettiğini kaydetti. Ziyaretin sonunda Köseoğlu, çocuklardan ikisinin memnuniyetini şu sözlerle ifade etti: “Çocuklardan biri ilk kez uçağa binmişti. Uçağa bindiği için çok sevinmişti. Ankara’yı gezdikten sonra en çok memnun olduğu şey uçağa binmesi değil, hayatta göremeyeceği şeyleri görmüş olmasıydı. Diğer genç ise memnuniyetini şöyle ifade etti: ‘Sayın Vekil’im, düşünüyorum da gelecek sene yeniden sınava girip ilk bine mi girsem?’ dedi. Ankara’da iki güzel gün geçirdik, öğrenciler gerçekten çok çalıştı ve bunu hak ettiler.”

Filiz YILDIRIM

Haberler