Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Siz bu takımın çilingirisiniz!

Siz bu takımın çilingirisiniz!

Trabzonspor’da Yanal, Yusuf Yazıcı ve Sosa merkezli bir oyun şablonunu takıma yerleştirecek

Trabzonspor’da Teknik Direktör Ersun Yanal, bordo-mavili takımdaki yeni oyun planını Jose Sosa ve genç yıldız Yusuf Yazıcı üzerine kurmayı planlıyor. Gençlerbirliği maçının özellikle ikinci yarısında Sosa’nın Kucka’ya partner olması, Yusuf’un da orta forvet arkasında oynayarak bu bölgeyi daha etkili hale getirmesi Ersun Yanal’ı harekete geçirdi.

“Sosa gelince Yusuf Yazıcı’ya kulübe yolu görünür” söylemlerini de Gençlerbirliği maçında boşa çıkartan Yanal, zorlu mücadelenin ardından iki oyuncuyla da baş başa görüştü. Hem Yusuf’u hem de Sosa’yı başarılı performanslarından dolayı tebrik eden Yanal’ın, “Siz bu takımı ateşleyecek oyuncularsınız. Sizin performansınız başarımıza önemli katkı yapacak” dediği öğrenildi.

Yanal, Sosa’nın hem savunma, hem hücum yapabilen bir oyuncu olduğunu da söylerken, “Geriden oyun kurmak sadece orta sahadaki oyuncularla olmuyor. Bu bir bütün, buna öndeki oyuncunun da katkıda bulunması gerekiyor. Özellikle hücum geçişlerinde bize top geçtiğinde daha genişlemek ve dikine hızlanma konusunda ciddi sıkıntılarımız var. Bunu aşmanın yolu da bu koordinasyonu sağlayacak bir sürece ihtiyaç var. Bunun için size çok iş düşüyor” uyarısını da yaptı.

Haberler