Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Made in Trabzon!

Made in Trabzon!

Yusuf’tan sonra Abdülkadir’in performansı herkesi mest etti

Trabzonspor’un genç yıldızı Abdülkadir Ömür, Gençlerbirliği maçında kilidi açan isim olurken tüm dikkatleri de üzerine çekti. UEFA’nın ‘Türk Messi’ diye tanıttığı, Guardian’ın en iyi 60 yetenek arasında gösterdiği Abdülkadir Ömür, 45 dakikada 4 kilit pasla sahanın lideri oldu, 4 orta, 1 asist ve % 89.3 olumlu pas ile şov yaptı.

Yusuf Yazıcı ile takımın vazgeçilmezlerinden olmak istediklerini söyleyen Abdülkadir, “Yusuf abi ile bizim birlikteliğimiz altyapıdan geliyor. Ona da böyle bir şans geldi ve bunu iyi değerlendirdi. Onunla kadroya giremediğimizde ‘Şans gelecek biz o şansı değerlendireceğiz ve ikimiz de aynı anda Trabzonspor forması giyeceğiz’ diye düşünüyorduk. O gün bugüne nasip oldu” dedi.

Abdulkadir Yusuf’un kendisi için sarf ettiği, ‘Abdulkadir benden çok daha yetenekli’ sözlerinin hatırlatılması üzerine, “Yusuf abi çok mütevazı. Ben de onun için aynı şeyleri söylemek istiyorum. O da çok büyük bir yıldız adayı olacak. Allah nasip ederse çok iyi yerlere gelecek” ifadelerini kullandı.

Allah vergisi

Fiziğinin çok tartışılmasıyla ilgili de konuşan Abdülkadir, “Fiziğim çok tartışılıyor ama Allah vergisi, yapacak bir şey yok. Ben çok çalışıyorum. Hocalarım sağ olsun beni özel çalıştırıyorlar. Ama boyumdan dolayı bazen eleştiriler alıyorum, boyum uzamasa da yapacak bir şey yok” ifadelerini kullandı.

Haberler