Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Arakan’ın yanıdnayız

Arakan’ın yanıdnayız

RTE Üniversitesinin akademik ve idari personelinin katıldığı törende Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman Arakan’da yaşana zulümle ilgili bir açıklamada bulundu

Recep Tayyip Erdoğan (RTE) Üniversitesinin akademik ve idari personelinin katıldığı törende Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman Arakan’da yaşanan vahşet ve zulümle ilgili bir konuşma gerçekleştirdi. Arakan ’da binlerce Müslümanın vahşice katledildiğini belirten Karaman, Birleşmiş Milletlerin ve dünyanın bu katliama sessiz kaldığını ifade etti.

Konuşmasına yeni bir eğitim öğretim döneminin başlangıcında olduklarını belirterek başlayan Karaman, akademik ve idari personelinin dinlenmiş olmasının, moral ve motivasyonunun yerinde olmasının, yeni dönem için çok önemli olduğunu ifade etti. Karaman “Bu Kurban Bayramına biz Müslümanlar çok üzüntülü ve mahzun girdik. Bir tarafta Suriye ve Iraktaki çatışmalar ve insanlık dramları, bir tarafta da Arakan’daki, Myanmar’daki çatışmalar ve insanlık dramları ve bir de ülkemizde yaşanan terörle mücadele.  Terörle mücadelede şehit olan genç yaşlı insanlarımız. Bunların hepsi bizlerin bayramı bayram gibi karşılamamızı engelleyen gelişmeler olmuştur” ifadelerine yer verdi.

Arakan ’da binlerce Müslümanın vahşice katledildiğini belirten Karaman, Birleşmiş Milletlerin ve dünyanın bu katliama sessiz kaldığını ifade etti. Karaman “ Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kızılay ve AFAD gibi kurumlarıyla buradaki Müslüman kardeşlerimizin yanında yer aldı. Biliyorsunuz Türkiye milli gelire oranla en fazla dışarıya yardım yapan ülkedir. Çünkü biz büyük bir millet ve büyük bir devletiz. Bu bayramın başta Myanmar’daki kan ve gözyaşı olmak üzere, Suriye’deki ve dünyanın değişik yerlerindeki kan ve gözyaşının sona ermesine, Ülkemizdeki terörün sona ermesine, dünyaya barış ve huzurun gelmesine de katkı sunmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Filiz YILDIRIM

Haberler