Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Sağıroğlu’na ağır suçlamalar

Sağıroğlu’na ağır suçlamalar

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu’nun ciddi yolsuzluklar yaptığını iddia ederek hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. günebakış’a konuşan Pekşen, “Pazartesi günü savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Sağıroğlu’nun ve ailesinin mal varlığına el konulmasını istiyorum. Ülkenin hiçbir yerinde yolsuzluğa bu kadar bulaşmış bir belediye başkanı daha olduğunu düşünmüyorum.” dedi.

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu’nun peşini bırakmıyor. Sağıroğlu için ‘suç örgütü lideri’iddiasında bulunan Pekşen, Sağıroğlu hakkında 30 tane dava olduğunu ve sürekli olarak sahte imar planı düzenleyerek Yomra’nın çeşitli yerlerinde yolsuzluk yaptığını ileri sürdü. Yomra’nın her yerinden Sağıroğlu’nun yaptığı yolsuzlukların belgelerinin fışkırdığını iddia eden Haluk Pekşen, “Sağıroğlu’nun tarım alanlarına hafriyat dökmekten, belediyenin ihtiyaçlarını sahte faturalarla almış gibi gösterip belediyenin paralarını ele geçirmekten, ruhsatsız yerlere inşaat yaptırmaktan, kaçak inşaatlara göz yummak gibi konularda hakkında yolsuzluk iddiaları var. Sağıroğlu, bir suç örgütü lideri. Hakkında 30 tane dava var ve sürekli olarak sahte imar planları düzenleyen bir adam.” ifadelerini kullandı.

YENİ DAVA BAŞLATACAK

CHP’li vekil Pekşen, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu hakkında yeni bir dava başlatacağını bu dava ile ilgili başvuruyu da pazartesi günü savcılığa yapacağını söyledi. Sağıroğlu’nun ve ailesinin mal varlığına el konulmasına yönelik olacak olan dava ile ilgili konuşan Pekşen, “Sağıroğlu’nun bütün mal varlığına el konulmasını istiyorum. Yalnızca kendisinin değil kaçırdıklarının da mal varlıklarına el konulmasını istiyorum. Ülkenin hiçbir yerinde bu kadar yolsuzluğa bulaşmış bir AK Parti Belediyesinin daha olduğunu düşünmüyorum. Bu kadar büyük boyutlarda kimsenin yolsuzluğa bulaştığını zannetmiyorum. Nereden tutsan bir yerden onunla ilgili bir yolsuzluk iddiası geliyor gündeme. Kendisinin, ailesinin bu malvarlığını izah etmesi gerekiyor. Bu mal varlıkları nasıl oluştu bunu bilmiyorum. Orada büyük bir yolsuzluk düzeni kurmuş o düzen üzerinden bu mal varlığına el konulmasını istiyorum.” dedi.

Gültekin SADIKOĞLU

Haberler