Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Zararına fındık satılıyor

Zararına fındık satılıyor

KILIÇLAR Gıda ortaklarından Celil Karabinaoğlu fındık hakkında değerlendirmede bulundu. Karabinaoğlu'nun açıklamaları şu şekilde: "Fındık üreticisisi bu sezon istediğini bulamadı. TMO fındık fiyatını 10 TL olarak açıkladı. Serbest piyasada ise şu anda fındık fiyatı 8,5 ile 9 lira arasında.

YARI YARIYA DÜŞTÜ

Geçen yıl 15 liraya fındık satan üretici bu yıl fındığını yarı fiyatına satıyor. Bundan ötürü de fındık üreticisi çok tepkili. Maaliyetine hatta zararına satış yapıyor.

TEPKİSİNİ BİZE GÖSTERİYOR

Üreticinin fındığını biz aldığımız için tepkisini de bize gösteriyor. Fındık fiyatını biz belirlemiyoruz ama fırçasını biz yiyoruz.

FABRİKA FİYAT DÜŞÜRÜYOR

Fındık bu sene bol olduğu için fabrikalar da sıkı denetim sonrası fındığı alıyor. TMO gibi denetim yapıyorlar. Fabrika nemli olan ve içi istenilen büyüklükte olmayan fındığın fiyatını düşürüyor. Bu yüzden üreticilerimiz fındığın bakımını iyi yapmalıdır."

Haberler