Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
5 Eylül ek yerleştirme için son gün

5 Eylül ek yerleştirme için son gün

Üniversite ek yerleştirme başvuruları devam ediyor…

24 Ağustos itibariyle başlayan ÖSYM ek yerleştirme işlemleri 5 Eylül'e kadar devam edecek. Başvurular ÖSYM AİS üzerinden yapılacak. Adaylar, tercih yapma hakları bulunan tablolardan 24'ü geçmemek üzere,  istedikleri sayıda tercih yapabilecekler. 15 lira olacak ek yerleştirme ücreti, 6 Eylül 2017 saat 23.59'a kadar yatırılabilecek.

Üniversitelerde boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirme tercihleri, 24 Ağustos itibari ile başladı. Başvurular 5 Eylül'e kadar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet adresinden yapılacak. Karadeniz Teknik Üniversitesi bu eğitim öğretim döneminde lisans ve ön lisans olmak üzere toplamda 6 bin 485 öğrenci tarafından tercih edilirken ek yerleştirme de lisans programında 315 boş kontenjan olduğunu açıkladı. Recep Tayyip Erdoğan (RTE) Üniversite lisans boş kontenjan sayısını 415 olarak açıklarken, Gümüşhane Üniversitesi lisans programında 613 boş kontenjan olduğunu duyurdu.

2017 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, 2017-2018 akademik yılı için yükseköğretim programlarına ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacak. Ek yerleştirmeye başvurabilmek için 2017-2018 ÖSYS'ye başvuru yapmış olmak zorunluluğu bulunuyor. Adaylar, tercih yapma hakları bulunan tablolardan 24'ü geçmemek üzere,  istedikleri sayıda tercih yapabilecekler.  Tercih yapmak isteyen öğrenciler, 6 Eylül 2017 saat 23.59'a kadar bankaya ücret yatırılabilecek.

Filiz YILDIRIM

Haberler