Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Trabzon’da 30 Ağustos coşkusu

Trabzon’da 30 Ağustos coşkusu

Başkomutanlık Meydan Muharebesi adıyla da bilinen Büyük Taarruz’un 95. yıldönümü Trabzon’da muhteşem bir törenle kutlandı. Büyük Taarruz'un 95. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Trabzon'daki ilk tören saat 09.45'da Valilik Meydanında ki Atatürk Anıtı önünde başladı. Tören hazırlıkları sabah saatlerinde yapılırken polis, Valilik ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Törene, Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Garnizon Komutanı Tnk. Alb. Osman Akyıldız,  Trabzon Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Arıkan, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, şehit ve gazi yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Garnizon Komutanı Osman Akyıldız, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Valilik Makamı'nda tebrik programı düzenlendi. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Mehteran gösterisi sonrası muharip gazilerin, askeri birliklerin ve öğrencilerin resmi geçit töreniyle sona erdi.

Gültekin SADIKOĞLU

Haberler