Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
20 bin genç iddiası

20 bin genç iddiası

Akşener’in partisine katılan Aydın, “En büyük gençlik organizasyonunu kuracağız.” dedi

Meral Akşener’in kuracağı partiye katılan Eski Trabzon Milletvekili Koray Aydın’ın “Türkiye’nin en büyük gençlik organizasyonunu kuracağız.” sözü akıllara Ülkü Ocaklarını getirdi. Aydın’ın açıklamasına Twitter’den bir kişi “Türkiye’nin ve dünyanın en büyük gençlik hareketi Ülkü Ocaklarıdır.” biçiminde yanıt verirken Aydın’ın yeni partide benzer bir yapılanmada bulunup bulunmayacağı henüz bilinmiyor. Öte yandan Trabzon Ülkü Ocaklarının internet sitesinde yer alan “Dünyanın en büyük gençlik hareketine katılın!” ifadesi de dikkatlerden kaçmadı.

Yeni parti hareketine katılalı henüz bir haftayı doldurmayan Koray Aydın, “Türkiye’nin en büyük gençlik organizasyonunu” kurma iddiasında bulunurken şu açıklamaları yaptı: “Partinin gençlik kollarını oluşturacağız. İl, ilçe kongrelerini yaparak Ankara’da 20 bin gencin huzurunda kendi genel başkanlarını seçen bir gençlik organizasyonu kuracağız. Bunu önümüzdeki yılın mart ayında gençlik kurultayımızı yapıp en fazla genci bir araya getireceğiz. Kadınlı, kızlı, erkekli biçimde muazzam bir organizasyon kuruluyor.”

TÜRKİYE’NİN İHTİYACI VAR

Türk milletinin önüne Türkiye’yi yönetecek yeni bir nesil getirdiklerini belirten Aydın, “Türkiye’nin en geniş bayan karosunu kuracağız. Partimizin her kademesinde, her etkinliğinde olacaklar. Her görüşten insanları bir araya getirebileceğimiz ortak kültürü oluşturacağız. Buna Türkiye’nin ihtiyacı var. Türkiye’nin önüne yeni değerler çıkaracağız.” diye konuştu.

Berkant PARLAK

Haberler