Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Üç terörist gördüler

Üç terörist gördüler

Çamoluk üzerinden bölgeye sızmaya çalışan üç terörist alarma geçirdi

TOKAT’IN Refahiye ilçesi üzerinden sahte plakalı bir araçla Giresun ve Trabzon kırsalına sızmaya çalıştığı belirlenen üç terörist için alarma geçildi. Giresun Çamoluk ve Tokat Refahiye sınırında görülen teröristlerin Sivas Gölova istikametine gittiği belirlendi.

ARACA SAHTE PLAKA TAKMIŞLAR

Trabzon’un Maçka ilçesinde Eren Bülbül ve Ferhat Gedik’i şehit eden teröristler dağ taş aranırken, bölgeye 34 DB 6230 plakalı araçla üç teröristin geleceği ihbarı jandarma birliklerini Giresun’un Çamoluk ilçesi ile Tokat’ın Refahiye İlçesi Üçören Köyü kırsalında alarma geçirdi. Sivas Gölova istikametine seyir halinde olduğu belirlenen araçta Agit-Van kod adını kullanan Hasan Demir olduğu belirlendi. Beyaz renkli kamyonet olan aracın trafikte kango tipi ve Y.K. adlı kişiye tescilli olduğu ileri sürüldü.  Bu arada aracın trafikten men kaydının bulunduğu ve plakanın çalıntı olduğu ortaya çıktı. 

BAYRAM DA OPERASYON SÜRECEK

Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı operasyon timlerinin yanı sıra Giresun Bölge Komutanlığına bağlı timler, Maçka kırsalında 4 kişi olduğu tespit edilen teröristlerin izini sürüyor. Zaman zaman iz takip köpeklerini zaman zaman da insansız hava araçlarını kullanan jandarma timleri, gelen ihbarlar üzerine bölgede sık sık avcılarla karşılaştığı öğrenildi. Bu arada jandarma timlerinin bayramı da bölgede operasyon yaparak geçireceği belirtildi.

Enis YILDIRIM

Haberler