Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Kılıçdaroğlu’na atletli destek

Kılıçdaroğlu’na atletli destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği Adalet Yürüyüşü sırasında konakladığı karavanda kızıyla üzerinde atletle yemek yerken çekilmiş fotoğrafının önceki günlerde medyada yer almasının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kılıçdaroğlu’na eleştiri getirilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu fotoğrafla ilgili “Atletle yemek yiyor, bu vatandaşıma hakarettir” diyerek CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na yüklenmişti. Yaşanan gelişmelerin ardından ülkedeki Cumhuriyet Halk Partililer, Kılıçdaroğlu’na destek mesajları yağdırmıştı. Trabzon’dan da Kılıçdaroğlu’na destek eski CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan’dan geldi. Karan, sosyal medya üzerinden paylaştığı kızı ile helva ekmek ve üzüm yediği fotoğrafı ile Kılıçdaroğlu’na destek verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son zamanlardaki tavrının çok farklı olduğunu söyleyen Karan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’na diyor ki, ‘Sen halkın karşısına böyle çıkamazsın’, yahu Türkiye toplumunun yüzde 80’i Kılıçdaroğlu’nun o fotoğraftaki duruşu gibi yaşıyor. Bunu Cumhurbaşkanının siyasi malzeme yapması hoş değil. Bende destek amaçlı olarak yaşam tarzımızın bu olduğunu belirtmek istedim ve fotoğrafı paylaştım.” dedi.

TÜRKİYE’NİN YÜZDE 80’İ BÖYLE

Eski Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan, “Genel Başkanımız halktan biri, halkın içinden biri. Türkiye toplumunun yüzde 80’i evinde atletle oturuyor. Bizi de tanıyan bilir bende halk ile yaşayan bir insanım. Bizi tanıyan bilir, tanımayanlar bizimle samimiyeti olmayanlar farklı değerlendirmelerde bulunabilir ama çevremizdeki insanlar ne kadar doğal yaşadığımızı bilir. Devletimize, bayrağımıza, atamıza, kültürümüze bağlılığımız bizim yaşam biçimimizdir. Özellikle helva ekmek ve üzüm ile o fotoğrafı paylaştım. Çünkü bu gıdalar Türkiye’de çok ucuz ama ona rağmen bulmakta zorlandık ve bundan ötürü o anlamda da bir mesaj vermek istedik.” dedi.

AK PARTİLİLER DE HERŞEYİN FARKINDA

Sosyal medya üzerinden paylaştığı fotoğraf sonrasında AK Partili tanıdıklarının da kendisine ve Kılıçdaroğlu’na içten içe destek verdiğini söyleyen Yavuz Karan, “AK Partili arkadaşlarımızda her şeyi görüyor ama biliyoruz ki onlar heavy metalci olduğu için sesleri dışarı çok çıkmıyor, herkeste büyük bir korku ve sindirilmişlik var onlarda her şeyin farkında. Onlardan da olumlu tepkiler var.” diye konuştu.

Gültekin SADIKOĞLU

Haberler