Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Singapur Çayeli ilçesi kadar...

Singapur Çayeli ilçesi kadar...

​​​​​​​BAŞBAKAN Binali Yıldırım ile birlikte Singapur gezisine katılan AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Singapur’un sosyal ve ekonomik yapısını özetledi. Çayeli kadar kadar toprağı olan Silgapur’da 5 buçuk milyon insan yaşadığını kaydetti.

BAŞBAKAN Binali Yıldırım ile Singapur’a resmi ziyarette bulunan AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Singapur ziyaretini sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir açıklama ile değerlendirdi. Singapurlu iş adamlarıyla Singapur Ticaret Bakanı’nın ev sahipliğinde bir araya geldiklerini belirten Karal,  yapılan toplantıda iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin masaya yatırıldığını ifade etti. Singapur'da çok yoğun bir gün geçirdiklerini belirten AK Parti Milletvekili Hasan Karal, Singapur Meclisini de ziyaret ettiklerini ifade etti. Karal, “Türkiye- Singapur İş Forumu’na iştirak ettik. Singapur'da toplam nüfusun yüzde 17’sini oluşturan Müslümanların dini merkezlerini ziyaret ettik.” şeklinde konuştu. Singapur’un kurulduğu 1960’lı yıllarda kişi başı millî gelirin yıllık sadece 300 dolar olduğunu belirten Karal, bugün millî gelirin 53 bin dolara ulaştığını ve ticaret ülkesi olduğunun altını çizdi. Karal, “Ülkenin tamamı bizim Çayeli ilçemiz kadar ancak var. Nüfusu ise 5 buçuk milyon ancak insanları çok çalışkan. Birçok alanda örnek alınabilecek bir ülke var etmişler.” diye konuştu.

Filiz YILDIRIM

Haberler