Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Hami Mandıralı’dan Trabzonspor analizi

Hami Mandıralı’dan Trabzonspor analizi

Eski Trabzonsporlu futbolcu Hami Mandıralı, bordo-mavili kulübün 50. Yılındaki hedeflerine ilişkin, ‘’Yönetim, oyuncular, teknik direktör ve taraftar bir olmalıdır. Camia kenetlenmelidir. 50. Yılda şampiyonluk için oyuncuların büyük fedakarlık göstermesi gerekiyor’’ dedi.

Trabzonspor’un ligin zirvesini oynamak için birçok transfer yaptığını anlatan Mandıralı, şöyle konuştu:

‘’Teknik Direktör Ersun Yanal’ın istediği bütün futbolcular alındı. Yeni Transferlerin yapılması da gündemde. Trabzonspor’un şu anda oynadığı futbol umut ve keyif veriyor. Ancak 5. Haftadan sonra her şey değişebilir. Trabzonspor daha farklı olmak zorunda. Sportif başarıdan uzaklaşılırsa Trabzonspor’un işi çok zor. Taraftarın takımın ı desteklemesi lazım. Bütün camianın ve Trabzonspor’da sözü geçenlerin takıma destek olması gerekiyor. Burada en büyük sorumluluktan biri taraftara düşüyor. Oyuncuları şahlandıracak, ayağa kaldıracak onlarlar da taraftardır. 50. Yılda şampiyonluk lafla olmuyor. Camia kenetlenmelidir. En büyük sorumluluk oyunculara düşüyor. Bu takımı ayağa kaldıracak onlardır. 50. Yılda şampiyonluk için oyuncuların büyük fedakârlık göstermesi gerekiyor.’’

Burak Yılmaz şimdi en olgun çağında

Hami Mandıralı, Trabzonspor’un milli futbolcusu Burak Yılmaz’ın çok iştahlı olduğunu, 5 yıl önce de takıma he şeyini verdiğini bildirdi. Milli futbolcunun, Trabzonspor’da gol kralı olduğunu hatırlatan Mandıralı, şöyle devam etti:

‘’Galatasaray’da da aynı iştahla oynayıp, başarı sapladı ve gol kralı oldu. Çin’e gitti ve tekrar gelip, aynı iştahla oynuyor. Burak Yılmaz ve Durica dışındaki oyuncular istenilen performansta değil. Burak ile konuştum. Takımın onu iyi beslemesi lazım. Burak Yılmaz şimdi en olgun çağında. Melekeleri daha da gelişti. Zaten kaliteli bir futbolcu. Burak Yılmaz böyle iştahlı devam ederse 20 golü geçebileceğini düşünüyorum. Futbolculuğuyla, hırsıyla, ağabeyliğiyle hem gençlere örnek olacak hem de Trabzonspor’a katkı sağlayacak.’’

Trabzonspor, Yusuf Yazıcı’dan büyük para kazanır

Mandıralı, futbolcu yetiştirme konusunda Trabzon’a ‘’Türkiye’nin Brezilyası’’ denildiğini dile getirerek, kentte hala kıymetli ve yetenekli genç futbolcuların bulunduğunu vurguladı.

Anne ve babaları, çocuklarının bir an önce futbolcu olup, para kazanmasını istediğine dikkati çeken Hami Mandıralı, şunları kaydetti:

‘’Gelişimini tamamlamadan ikinci ve üçüncü liglere gidiyorlar. Bir futbolcunun yetişmesi için sabır gerekiyor. Ben sindire sindire gelip, Türk futboluna 17 yıl hizmet ettim. Yusuf Yazıcı da Mehmet Ekici’nin kadro dışı kalmasıyla ortaya çıktı. Mehmet kadro dışı kalmasa Yusuf olmayacaktı. Yusuf’u bir Süper Lig maçında il oynatan bendim. Yetenekli bir futbolcu. Yusuf şuna karar vermeli; ‘Ben yıldız bir futbolcu mu, sırdan bir oyuncu mu olacağım?’ Böyle giderse sıradan bir oyuncu olacak. Yıldız oyuncu adam geçip, eksiltmeli, topla yol kat etmeli, şut, gol ve pas atmalı. Sadece yanındakine top verip, almayacak. Allah vergisi bir fiziği var. Beckham gibi fiziği var, yakışıklı ve güzel çocuk. Onu iyi kullanıp, pazarlarsa Trabzonspor, Yusuf Yazıcı’dan büyük para kazanır. Kendi kaderini kendi çizecek.

Haberler