Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Gençlik ve Spor Bakanı Bak Rize'de

Gençlik ve Spor Bakanı Bak Rize'de

Bakan Bak:  "Şu ana kadar 360 bin öğrencimiz yurt için başvuruda bulundu. Bu akşam sonuna kadar sayının 380 bine yükselmesini bekliyoruz"

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Şu ana kadar 360 bin öğrencimiz yurt için başvuruda bulundu. Bu akşam sonuna kadar sayının 380 bine yükselmesini bekliyoruz." dedi.

Bakan Bak, bazı ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Rize'de, ilk olarak Kalkandere ilçesindeki Rize Organize Sanayi Bölgesi'ne gitti.

Burada bir süre gezerek yatırımlar hakkında bilgi alan Bak, İkizdere ilçesine hareket etti. Bir kahvehanede vatandaşlarla sohbet eden Bak, AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Bak, daha sonra ziyarette bulunduğu İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu'ndan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bakan Bak, burada yaptığı konuşmada, genel seçimlerde ve referandumda İkizdere'nin kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, "Referandumda yüzde 88,18'lik oy alarak, daha önce de 1 Kasım seçimlerinde yüzde 87,8 oy alarak başarılı bir grafik çizdi. İkizdere'nin bir önemli yanı da Ovit Tüneli. Sayın Cumhurbaşkanımız onu da yerinde görüp çalışmalarını takip etmişti. İkizdere Rize'mizin şirin bir ilçesi ve aynı zamanda TBMM Başkanımız İsmail Kahraman Bey de buralı." diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı olarak, Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gösterdikleri güvenden dolayı teşekkür eden Bak, Rize'deki yatırımları milletvekilleri, vali ve belediye başkanlarıyla takip ettiklerini söyledi.

Rize'deki spor ve gençlikle ilgili yatırımları değerlendirdiklerini anlatan Bak, "Bu süreç içerisinde sık sık gelerek Rize'mizin projelerini takip edeceğiz. Bugün de onun için geldik. Bakanlığı devralalı 1 ay oldu ama yoğun bir tempoyla karşılaştık. Bu tempo içerisinde spordaki bazı etkinlikler ve Sayın Cumhurbaşkanımızın bazı programlarına eşlik etmek durumundayız." ifadelerini kullandı.

Bakanlık olarak yoğun bir döneme girdiklerine işaret eden Bak, 14 Ağustos'ta başlayan ve bu gece saat 24.00'e kadar sürecek yurt başvurularına değindi.

Şu ana kadar 360 bin öğrencinin yurt için başvuruda bulunduğunu belirten Bak, şunları kaydetti:

"Bu akşam sonuna kadar bu sayının 380 bine yükselmesini bekliyoruz. Onun için hazırlıklarımızı yaptık. Kredi ve Yurtlar Kurumu teşkilatımızla beraber öğrencilerimizi bekliyoruz. Yeni eğitim öğretim dönemine üniversitelerimizde Kredi ve Yurtlar Kurumunun 611 bin yatak kapasitesi olarak hazırız. Tabii bunun 400 bini daha önce yerleştirdiğimiz, okullara devam eden öğrencilerimiz. Yeni dönemde de 220 bin civarında öğrencilerimizi yurtlarımıza alacağız. Bu değerlendirme yapılırken de 11 ayrı kritere bakılıyor. Kayıtlarla beraber bunu süratli şekilde gerçekleştireceğiz."

Bakan Bak'a ziyaretlerinde, Vali Erdoğan Bektaş, AK Parti Rize Milletvekili Hikmet Ayar, Belediye Başkanı Recep Kasap, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, AK Parti İl Başkanı Muhammed Avcı da eşlik etti.

Haberler