Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Sığındığı ağacın üzerine yıldırım düştü

Sığındığı ağacın üzerine yıldırım düştü

Gümüşhane’nin Torul ilçesinde dün akşam saatlerinde gerçekleşen şiddetli yağmurda sığındığı ağacın üzerine yıldırım isabet eden çoban olay yerinde can verdi.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Demirkapı Vadisi'nde koyunlarını oylattığı sırada yoğun yağmurla karşılaşan Mustafa Aycı (55) yağmurdan korunmak için bir ağacın altına sığındı.  Bu sırada yıldırım çoban Aycı’nın sığındığı ağaca denk gelince vatandaş olay yerinde feci şekilde can verdi. Yağışın durmasının ardından Aycı’nın beklediği koyunlar köye dönüp kendisi dönmeyince bu kez önce köylüler tarafından aranmaya başlandı. Daha sonra bilgi verilen İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne (AFAD) bağlı ekipler Jandarma ekipleriyle birlikte bölgede geniş çaplı arama faaliyetine başladı.

Hafif yağmur altında çamurlu arazide sürdürülen arama çalışmalarının ardından gece yarısı 01.30 sıralarında Aycı’nın cesedi bir ağacın altında bulundu. Olayın yıldırım düşmesi sonucu gerçekleştiği anlaşıldı.

Aycı’nın Giresun’un Görele ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu ve geçimini koyunculukla sağladığı öğrenildi.

Haberler