Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Ayşe anne isyan etti

Ayşe anne isyan etti

Oğlunun şehit olduğu yere neden götürüldüğünün cevabını istedi

TRABZON'UN Maçka ilçesinde şehit düşen Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül, oğlunun kapı önünde değil askerde şehit olmak istediğini söyledi. Taziyeleri kabul eden Ayşe Bülbül, hırsızlık olayının ardından yaşananları anlattı. Hırsızlık olayının ardından oğlunun evin etrafındaki izleri fotoğrafını isteyen komutana gönderdiğini belirten anne Ayşe Bülbül, “Çocuk fotoğrafları çekip komutana attı. Biz yaylaya gittik, Eren amcasına fındığa gitti” dedi.

YETKİLİLERDEN CEVAP BEKLİYOR

Oğlunun hırsızlığın yapıldığı yere götürülmesinin büyük bir ihmal olduğunu anlatan Ayşe Bülbül, “Eren’i oraya götürmek büyük hata. Tek isteğim çocuğumun oraya götürülme nedenini bulsunlar. Benim oğlum askerde şehit olmak isterdi, kapının önünde değil. Babası olsaydı bu iş böyle olmazdı. Cuma namazından sonra alıp götürmenin sonucunu istiyorum. Yetkililerden Eren’in oraya neden getirildiğini öğrenmek istiyorum. Bizim beslediğimizi mi düşündüler. Nasıl besleyecektim ben kadın olarak. Eşim ve çocuklarım yok. Besledimse, niye duyurdum? Biz evimiz soyuldu, diye ihbarda bulunduk” diye konuştu.

CAN GÜVENLİĞİ İSTEDİ

Teröristlerin yakalanmasını isteyen Ayşe Bülbül, "Eren’e etrafı kollamasını söyledim. Bana, ‘Ben bir daha buraya gelemem, korkarım’ şeklinde cevap verdi. Ben dediğimde korkan çocuk, askerler dediğinde niye korkmadı. Kendimi suçlu hissediyorum. Amcasına bırakmayacaktım, yaylaya götürecektim” dedi. Teröristlerin yakalanması halinde acısının dineceğini belirten Ayşe Bülbül, çocuklarının vurulmasından korktuğu için evine gidemediğini ve can güvenliğini istediğini söyledi.

Haberler