Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
YÖK’ten 3 ilçeye kötü haber

YÖK’ten 3 ilçeye kötü haber

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Senatosu tarafından Çarşıbaşı, Şalpazarı ve Hayrat ilçelerinde Meslek Yüksek Okulu (MYO) yapılması kararı çıkmasına rağmen Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) bu kararı onamadı.

KARADENİZ Teknik Üniversitesi (KTÜ) Senatosu tarafından Çarşıbaşı, Şalpazarı ve Hayrat ilçelerinde Meslek Yüksek Okulu (MYO) yapılması kararı çıkmasına rağmen Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) bu kararı onamadı.

Trabzon’un Çarşıbaşı, Şalpazarı ve Hayrat ilçelerinde MYO yapılmasına dair geçtiğimiz mayıs ayı içerisinde KTÜ Senatosundan onay çıkmıştı. KTÜ’den alınan bu kararın YÖK’e sunulup sunulmadığı hakkında bilgisine başvurduğumuz KTÜ Rektörü Süleyman Baykal, YÖK tarafından bu kararın onanmadığını ifade etti.

KTÜ Rektörü Sayın Süleyman Baykal, konuyla ilgili günebakış gazetesine yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi: “KTÜ Senatosundan çıkan bu kararı biz yaklaşık 1,5 ay önce YÖK’e sunmuştuk. Cevap olumsuz geldi. Bundan sonraki süreç nasıl olacak bekleyip göreceğiz. Bize bir gerekçe gelmedi genelde de karar sunulurken zaten böyle bir gerekçe sunulmaz. Büyük ihtimalle sebebin nüfusla alakalı olduğunu düşünüyorum. Oturulup gerekçeleri konuşulduktan sonra, gerekli değişiklikler yapıldıktan sonra tekrar YÖK’e sunulabilir. Bu sondur diye bir şey yok. Biz kararı KTÜ senatosunda aldık ve YÖK’e sunduk. Bu karar YÖK tarafından onaylanması gereken bir karar. Nihai karar sonuçta bizim değil, bizimkisi sadece bir tekliftir, YÖK’ün bu yönde bir kararı oldu. Şuan için söylenecek bir şey yok.”   

Filiz YILDIRIM                                                            

Haberler