Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Aydın, karar aşamasında

Aydın, karar aşamasında

Trabzon eski Milletvekili Koray Aydın’ın Meral Akşener’in kuracağı yeni partinin içinde yer alacağı iddiası gün geçtikçe kuvvetleniyor. Ankara’dan, Kocaeli’den, Düzce’den ve Sakarya’dan gelen partililerle Ankara’da istişarelerini sürdüren Aydın’ın, Kurban Bayramı’ndan önce kararını açıklayacağı bilgisine ulaşıldı.

ESKİ Bayındırlık ve İskân Bakanı Koray Aydın’ın kısa zaman içinde Meral Akşener’le adı anılan yeni partinin içinde yer alacağı iddiası gün geçtikçe kuvvetleniyor. Geçtiğimiz günlerde yaygın bir gazeteye konuşan Eski MHP Genel Sekreteri Cihan Paşacı yeni partinin ekim sonunda kurulacağını belirterek içinde yer alacak isimlere değindi. Paşacı “Koray Aydın’ın da en kısa zamanda katılacağını umut ediyoruz.” dedi.

KARAR BAYRAMDAN ÖNCE

Ankara’dan, Kocaeli’den, Düzce’den ve Sakarya’dan gelen partililerle Ankara’da istişarelerini sürdüren Aydın, siyasete MHP’de mi yoksa yeni partide mi devam edeceğini tam olarak belirlemedi. Ortak istişareden çıkacak sonuçlarla birlikte kendi düşüncelerini ortaya koyacak olan Aydın’ın kararını ise Kurban Bayramı’ndan önce açıklayacağı bilgisine ulaşıldı.

AYDIN’IN TRABZON TOPLANTISI...

Geçtiğimiz günlerde bir cenaze törenine katılmak için Trabzon’a gelen Koray Aydın, havalimanında uçağına birkaç saat kala KTÜ Sahil Tesisleri’nde partililerle bir araya geldi. Aydın’ı uğurlamaya giden partililerin bir arada olduğu toplantıda yeni parti iddiaları da gündeme gelirken Aydın’ın tavrını net olarak belirtmediği öğrenildi.

Berkant PARLAK

Haberler