Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Şehir Müzesi'ni 80 bin kişi ziyaret etti

Şehir Müzesi'ni 80 bin kişi ziyaret etti

Trabzon’da yaklaşık 6 ay önce hizmete giren Şehir Müzesi'ni şu ana kadar 80 bin 235 kişi ziyaret etti. 

Özellikle il dışından gelen turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Şehir Müzesi'ni Arap turistler de ziyaret ederken, müzede Türkiye’de bir ilk olan tarih odası da yer alıyor. Ortahisar ilçesi Kahramanmaraş Caddesi’nde bulunan Şehir Müzesi’nin açılışı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla 24 Şubat 2017 günü gerçekleşirken  müze 1963-94 yılları arasında Merkez Bankası olarak hizmet vermişti. Müze  daha sonra valiliğe devredilerek  Tevfik Serdar Kültür Merkezi olarak hizmet verirken, bu yılın Şubat ayında şehir müzesi olarak hizmete açıldı.

3 kattan oluşan Trabzon Şehir Müzesi’nde Trabzon'un şehir tarihiyle ilgili görsellerin yanı sıra coğrafi işaretler ve tarihi eserler de yer alıyor. Kulaklıklı sesli rehber hizmetinin de ziyaretçilere sunulduğu müzede ayrıca Türkiye’de bir ilk olarak tarih odası da yer alıyor. Trabzon Şehir Müzesi'ni öğrenciler 2 TL, vatandaşlar ise 5 TL karşılığında gezebiliyor.

Haberler