Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Cazibe Merkezi programı açıklanıyor

Cazibe Merkezi programı açıklanıyor

BAŞBAKAN Yardımcısı Fikri Işık, Cazibe Merkezleri Programı'nın önümüzdeki hafta Bakanlar Kurulunda görüşüldükten sonra Başbakan Binali Yıldırım tarafından kamuoyuna açıklanacağını söyledi.

Ailesiyle birlikte tatilini geçirmek üzere geldiği memleketi Gümüşhane’de Vali Okay Memiş ve Belediye Başkanı Ercan Çimen’i ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, tarihi Süleymaniye Mahallesi'nde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Cazibe Merkezleri Programı'nın teknik çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Işık, “Cazibe Merkezleri Programı vesilesiyle Gümüşhane inşallah yeni yatırımlar alacak. Cazibe Merkezleri Programı'nın teknik çalışmasını tamamladık. Gümüşhane’nin de içinde olduğu 23 ili kapsayan bu önemli çalışmayı bu hafta yapılacak Bakanlar Kuruluna sunmayı hedefliyoruz. Ondan sonra da inşallah bizzat Başbakanımız tarafından program açıklanacak. Bu programdan Gümüşhanemizin faydalanacağına, yeni yatırımların geleceğine inanıyorum. İmalat sanayi alanında da Gümüşhanemiz bölgede önemli yer kazanmış olacak. Bütün bu çalışmalar çok daha güçlü bir Gümüşhane için. Güçlü bir Gümüşhane, güçlü bir Türkiye için çok önemli. Bu açıdan da emek veren bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kamu yatırımlarının nüfus başına en çok alındığı illerden birisinin Gümüşhane olduğunu ve kentin AK Parti iktidarları döneminde 7 milyar TL üzerinde kamu yatırımı aldığını kaydeden Işık, bu durumun Gümüşhane’nin bir kavşak noktasında olmasından da kaynaklandığını söyledi.

Haberler