Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Minibüs okul bahçesine uçtu

Minibüs okul bahçesine uçtu

Trabzon’un Çarşıbaşı ilçesinde Salova Mahallesi’ne yeğenini ziyarete giden Mustafa Kaya, dönüş yolunda kullandığı minibüsle okul bahçesine uçtu. 6 metrelik yükseklikten korkulukları kırarak okul bahçesine düşen araçta bulunan sürücünün eşi Zehra Kaya (71) kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Sürücü Mustafa Kaya (85) ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Çarşıbaşı’nda dün saat 15.00 sıralarında meydana gelen olay şöyle gelişti: Çarşıbaşı Zeytinlik Mahallesi’nde ikamet eden Mustafa Kaya eşi kullandığı minibüsle Zehra Kaya’yı da yanına alarak, önümüzdeki günlerde düğün yapacak olan yeğeninin Salova Mahallesi’ndeki evine gitti. Dönüş yolunda Mustafa Kaya yönetimindeki 61 HE 669 plakalı minibüs kontrolden çıkarak, önce yol kenarındaki bariyerleri aştı ardından da Çarşıbaşı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesine düştü.

Kaza sonucu araçtan fırlayan sürücü Mustafa Kaya ile eşi Zehra Kaya ağır yaralı olarak ambulansla hastaneye kaldırıldı. Zehra Kaya, kaldırıldığı KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken dün göz yaşları arasında toprağa verildi. Sürücü Mustafa Kaya ise Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Aydın GELLECİ

Haberler