Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Piri Reis, Trabzon’a demir attı

Piri Reis, Trabzon’a demir attı

İşadamı Kalkavan’ın gemisi Trabzon Limanı’nda

Eski Rizespor Başkanı Metin Kalkavan’ın Mütevelli Heyeti Başkanı olarak görevini sürdürdüğü Piri Reis Üniversitesi’nin denizcilik eğitimine katkı sağlamak amacıyla bünyesine kattığı ve üniversite ile aynı adı taşıyan Piri Reis Üniversitesi eğitim gemisi dün Trabzon Limanı’na demir attı. Piri Reis Üniversitesi’nin denizcilik eğitimine katkı sağlamak amacıyla bünyesine kattığı ve üniversite ile aynı adı taşıyan Piri Reis Üniversitesi Gemisi, bu sabah saat 09.15 sularında eğitim gezisini Karadeniz’de sürdürmek için Karadeniz’in en eski ve en önemli limanlarından biri olan Trabzon Limanı’na demirledi. Rizespor Başkanı Metin Kalkavan’ın Mütevelli Heyet Başkanlığını yaptığı Piri Reis Üniversitesinin gemisi 1 Temmuz tarihinden beri Türk denizlerinde eğitimini sürdürüyor.

192 ÖĞRENCİ KARADENİZ’DE EĞİTİM GÖRECEK

Trabzon Limanı’na dün sabah saat 09:15’de demirleyen eğitim gemisi Piri Reis Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra Karadeniz’deki eğitimlere belirli kontenjan dahilinde Türkiye’deki diğer eğitim kurumlarından öğrencilerde katılım sağlıyor. Piri Reis Üniversitesi Denizcilik Fakültesinden 132 ve Denizcilik Meslek Yüksekokulundan 32 öğrencinin yanısıra Türkiye’deki denizcilik alanında eğitim veren denizcilik okullarından 16 ve 7 yabancı öğrenci olmak üzere toplam 192 öğrenci gemide yer alıyor. Öğrencilere gemi mürettebatı hariç 25 öğretim görevlisi eşlik edecek.

KARADENİZ LİMANLARINI GEZECEK

Piri Reis Üniversitesi’ne ait olan eğitim gemisi başta Karadeniz’in en önemli limanlarından olan Trabzon Limanı’nda bir takım eğitimlere sahne olacak. Gemi, Trabzon’un ardından Karadeniz’de Rize, Giresun, Ordu, Batum, Samsun, İnebolu, Amasra, Zonguldak, Sinop ve Ereğli’ye uğrayacak.

Gültekin SADIKOĞLU

Haberler