Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Baykal, yeni öğrencilerine kucak açtı

Baykal, yeni öğrencilerine kucak açtı

Yeni eğitim ve öğretim döneminde yeni öğrencilerini bekleyen KTÜ, yeni öğrencileriyle kucaklaşmayı bekliyor

Türkiye’nin ve Karadeniz’in en önemli devlet üniversitelerinden biri olan Karadeniz Teknik Üniversitesi, 2017-2018 eğitim öğretim yılında üniversiteyi kazanan öğrencilerini bekliyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal da yeni eğitim dönemine yönelik olarak üniversiteyi kazanan öğrencileri kutlayarak KTÜ’yü kazanan öğrencileri, “KTÜ’nün yeni üyeleri sevgili öğrencilerimiz, evrensel bilgiyle donatılıp mesleki gelişiminizi sürdüreceğiniz ve insanlığa faydalı olma idealine ulaşacağınız üniversitemize hoş geldiniz” sözleriyle karşıladı. Öte yandan Karadeniz’in en köklü üniversitesi konumunda bulunan KTÜ’yü yeni kazanan öğrenciler 11 Ağustos Cuma günü elektronik ortamdan 14 Ağustos Pazartesi günü de bizzat başvuru yaparak kayıt işlemlerini başlatabilecekler. Elektronik ortamdan yapılacak olan başvurular için son tarih 16 Ağustos Çarşamba günü iken bizzat gelerek yapılacak olan başvurularda ise son tarih 18 Ağustos Cuma günü olarak kararlaştırıldı. Elektronik ortamda yapılan kayıtlar E- Devlet üzerinden gerçekleştirilecekken bizzat gelerek başvuru yapmak isteyen öğrenciler ise üniversitenin ilgili sayfasında yer alan bölümdeki adreslerden kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Ayrıca E-devlet üzerinden yapılan elektronik kayıt (E-Kayıt) işleminin kesin kayıt olduğu; bu kayıt işlemini yapan öğrencilerin ise ayrıca üniversiteye gelmeleri ve herhangi bir belge getirmeleri gerekmiyor. Kayıt işlemine yönelik olarak da önemli bir not paylaşan KTÜ, “Posta ile kayıt yapılmaz. Kayıt süresi içerisinde bizzat ya da online başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan aday kayıt hakkını kaybedecektir.” uyarısında bulundu.

BU BÖLÜMLERDE E-KAYIT YOK!

Karadeniz Teknik Üniversitesine kayıt işlemini elektronik kayıt (E-Kayıt) yaptıracaklara ise önemli bir duyuru da bulunuldu. Duyuruya göre “Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu; Antrenörlük Eğitimi, Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği, Spor Yöneticiliği, Devlet Konservatuvarı Müzikoloji bölümü, Fatih Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği, Müzik Öğretmenliği, Müzik Öğretmenliği Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümü, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk Ve Acil Yardım, Sürmene Deniz Bilimleri; Gemi Makineleri İşletme, Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği ile Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği (KKTC Uyruklu), Eczacılık, Tıp Fakültesi, Sürmene Abdullah Kanca MYO” bölümlerinde E-Kayıt yöntemiyle kayıt yapılamayacak. Bu bölümleri kazanan öğrencilerin bizzat KTÜ’de ilgili bölümlerde kayıt olmaları gerekiyor.

Gültekin SADIKOĞLU

Haberler