Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Çukurçayır’ın durak beklentisi

Çukurçayır’ın durak beklentisi

Çukurçayır Muhtarı Sungurlu Büyükşehir Belediyesi ve Karayollarına dilekçeyle başvurduğunu söyledi

Trabzon’un Ortahisar ilçesinin önemli bir nüfusa sahip Çukurçayır Mahallesi’nde otobüs durağı bulunmaması vatandaşları mağdur ediyor. Mahallenin ana caddesi olan İpekyolu Caddesi’nde Trabzon Büyükşehir Belediyesine ait otobüslerin güzergâhındaki duraklarda yalnızca tabela olması ve Trabzon genelindeki kapalı ve oturma yeri olan durakların bulunmaması birçok sorunu beraberinde getiriyor.

VATANDAŞLAR OLDUKÇA ŞİKÂYETÇİ

Günebakış gazetesine ulaşarak sorunu dile getiren mahalle sakini bir vatandaş durak yeri olmadığından dolayı insanların ayakta beklemek zorunda kaldıklarını belirterek “İnsanlar ya ayakta bekliyor ya da buldukları taşlara falan oturmak zorunda kalıyorlar. Bir durak olmaması çok saçma. Ayrıca mahallemize bir yabancı gelse oranın durak olduğunu nereden bilecek?” diye şikâyetlerini aktardı.

TRABZON KART DOLUM NOKTASI İSTENDİ

Vatandaş, Trabzon Kart dolum cihazından Çukurçayır’a da kurulması gerektiğini belirterek “İnsanlar oralarda vize işlemleri de yapılabilmeli. Mahallemize gelen otobüs saatleri oldukça az, bu artırılmalı. İnsanlar mümkün olduğunca toplu taşımaya özendirilmeli.” ifadelerini kullandı.

MUHTAR: YETKİLİLERLE GÖRÜŞTÜM

Çukurçayır Muhtarı Temel Sungurlu konuyu önce Trabzon Büyükşehir Belediyesine taşıdığını belirterek “Büyükşehir Belediyesi o yolun Karayolları ağında olduğunu söyledi. Daha Karayolları 10. Bölge Müdürlüğüne dilekçeyle başvurdum. Hâlen daha bekliyoruz. Bir yanıt vermezlerse yeniden başvuracağım. Bu sorun hem benim gözlemlediğim hem de vatandaşın bana aktardığı bir sorun, bunu mutlaka çözmeliyiz.” dedi.

CEP YOK, OTOBÜSLER YANAŞAMIYOR

Kaldırımlarda cep olmamasının da büyük bir sorun olduğunu ifade eden Muhtar Sungurlu “Arabalar kaldırımların yanına çekince otobüsler yanaşamıyor. Vatandaşlar da mağdur oluyor. Arabaların arasından otobüse ulaşmaya çalışıyor. Engelli bir vatandaşımız kullanmaya kalksa hiç kullanamaz. Bu sorunu yetkililerle birlikte mutlaka çözmeliyiz.” diye konuştu.

Berkant PARLAK

Haberler