Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
5 milyar dolara cevap verdi

5 milyar dolara cevap verdi

İhracatın arttırılması talebine DKİB’den cevap geldi

DKİB Başkanı Hamdi Gürdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon’un ihracatıyla ilgili yaptığı açıklamayı yanıtladı.

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Hamdi Gürdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon’da ihracatla ilgili söylemlerine cevap verdi.

CUMHURBAŞKANI 5 MİLYAR DOLAR İSTEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Trabzon’un yatırımlarla ilgili bizden birçok talebi var. Ancak şehrimizin ihracatı 1 milyar 341 milyon dolar. Bu rakam Trabzon’a yakışmıyor. Trabzon bu rakamı en az 5 milyar dolar yapmalı” ifadelerini kullanmıştı.

SORUNLAR GİDERİLİRSE TAAHHÜDÜ YERİNE GETİRİRİZ

Bu açıklamaların üzerine Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Hamdi Gürdoğan, yıllardır problem yaşadıklarını ifade ederek, “Bazı iş adamlarımız var. Onların problemlerini çözebilirsek gerekli taahhüdü yerine getiririz. Sadece bir firmamız dahi yer istedi ama temin edemedik. Yer temin ettiğimiz durumda bize 5 milyar dolarlık taahhüdü sağlayabileceklerini ilettiler. Ancak sorunlarımızı çözemediğimiz için bu konuda eksik kalıyoruz” dedi.

SİYASİLER BİZE YARDIMCI OLMALILAR

Gürdoğan, siyasilerden yardım beklediklerini belirterek, “Siyasiler bize sormalılar. Eksiklerimizi öğrenip tamamlamamız için yardımcı olmalılar. Trabzonlu ihracatçılar üvey evlat muamelesi görüyorlar. Cumhurbaşkanımızın bundan haberi yok. Trabzon’da Trabzonlu ihracatçı yok. Limandan yükleme yapamıyor ve şehirden kaçıyorlar. Bana yer verin getireyim 5 milyar doları. Ama bu konuda siyasiler yardım etmiyorsa onların işini de biz yapamayız” şeklinde konuştu.

Haberler