Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Asker uyumuyor

Asker uyumuyor

Gerçekleştirdikleri hain saldırının ardından kaçan teröristler halen bulunamadı

TRABZON’DA gerçekleştirdikleri hain saldırının ardından kaçan teröristlere yönelik arama çalışmaları sürüyor. 24 saat süreyle bölgede operasyon yapan jandarma birlikleri gelen her ihbarı değerlendiriyor.

JANDARMA KUŞ UÇURTMUYOR

Trabzon’un Maçka İlçesinde eylem yaptıktan sonra sırra kadem basan 4 PKK’lı haine yönelik arama çalışmaları sürürken, Düzköy kırsalından gelen ihbar üzerine jandarma birlikleri bölgeye kaydırıldı. Jandarma ekiplerinin, Türk Tarık kod adlı teröristin eylem için bölgeye sızma ihtimali üzerine geçiş noktalarında tedbirler aldığı öğrenildi. 

BOMBA PEYNİR GÖRÜNÜMLÜ

PKK terör örgütünün yeni eylem planları da deşifre edildi. Terör örgütünün C4'ten daha güçlü patlayıcı madde olduğu belirlene PETN ile eylem yapma ihtimali üzerine Trabzon’da alarm verildi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 81 kentte gönderdiği uyarı yazısında örgütün PETN adlı bombayı peynir kalıbı görünümüne getirdiği ve X ray cihazı ile kontrol noktalarında geçiş tespitinin çok zor olduğu belirtildi. Uyarı yazısında bu tür maddeler için dikkatli olunması istendi.     

Enis YILDIRIM               

Haberler