Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Afganlı 4 ay uzaklaştırıldı

Afganlı 4 ay uzaklaştırıldı

Şiddet uyguladığı gerekçesiyle 4 ay evden uzaklaştırıldı

TRABZON’DA hamile bıraktığı kadına şiddet uygulayan Afganlı Ali Reza A., 4 ay süreyle anne ve kızana yaklaşmama cezası aldı.

TRABZON’DA YAŞAMAYA BAŞLADI

Trabzon’da Afganlı bir kadının şiddet gördükten sonra sığındığı karakolda yaşadığı dram ortaya çıktı. Afganistan’da eşini kaybettikten sonra eşini kardeşiyle zorla evlendirilmek istenen Etefeh Asghari kızıyla birlikte Afganistan’dan kaçarak Türkiye’ye sığındı. Bir gurup kaçakla birlikte İran üzerinden Türkiye’ye giriş yapan Etefeh Asghari, kızıyla birlikte Trabzon’da yaşamaya başladı.

HAMİLE BIRAKAN ADAM EVLİ ÇIKTI

Türkiye kaçak yollarla giriş yaparken kendisine yardımcı olan Ali Reza A. tarafından evlenmek vaadiyle kandırılan ve hamile kaldığını belirten Afganlı kadın şiddete maruz kalınca, 8 yaşındaki kızını da yanına alarak polise sığındı. Ali Reza A.’nın Almanya’da evli olduğunu öğrendiğini belirten Etefeh Asghari, hamile olduğunu belirterek yardım istedi. Koruma altına alına kadının şikayeti üzerine Afganlı Ali Reza A. kadına ve çocuğuna 4 ay süreyle yaklaşmama cezası aldı.

Enis YILDIRIM

Haberler