Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Sahibiyle kolbastı oynuyor

Sahibiyle kolbastı oynuyor

Trabzon’da yaşayan Serdar Gedik, köpeğiyle  kolbastı oynayınca ortaya renkli görüntüler çıktı. 

İki ayağı üzerine kalkarak Karadeniz’e özgü kolbastı olarak bilinen müzik eşliğinde  hop tek  oynayan köpek, hareketleriyle görenleri şaşırtıyor. 1,5 yaşındaki “ Puanter” cinsi köpeğiyle birlikte  hop tek oynayan Serdar Gedik, her şeyin doğaçlama olduğunu belirtirken, köpeğine  şimdi de horon ve tulum oynatmayı hedefliyor.

'Cesi' ismini verdiği köpeğine gözü gibi baktığını belirten Gedik,  “Her şey tamamen doğaçlama oldu. Sürekli iki ayağının üzerine durarak değişik hareketler yapınca aklıma kolbastı geldi. Sonunda ortaya böyle bir şey çıktı. Cesi, 1,5 yaşında. Bir iki aydır birlikte zaman zaman hop tek oynuyoruz. Her gün yanına gelip yemeğini veriyorum bakımını yapıyorum. Şimdi de kemençe eşliğinde horon oynama ve  tuluma çalışıyoruz. İnşallah bunu da  hop tek gibi oynar. Kalabalıkla arası pek iyi değil. Bire birken daha iyi oynuyor” dedi.

Haberler