Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Kavurucu sıcak bölgeye geliyor

Kavurucu sıcak bölgeye geliyor

METEOROLOJİ'DEN son dakika hava durumu uyarısı... 8-9 Ağustos için alarm verildi: Sıcaklıklar normalin 5-7 derece üzerine çıkacak. Kandilli Rasathanesi’ne göre 100 yılın uç değerleri de görülebilir. Trabzon’da yaşayanlar yüzde 94 nemle bunalacak.

Türkiye genelinde yüksek nem oranlarıyla birleşen ağustos sıcakları vatandaşları bunaltırken, sıcaklıklar önümüzdeki günlerde mevsim normallerinin 5-7 derece üzerinde seyredeceğine yönelik Meteorolojiden uyarı geldi. Yapılan tahminlere göre, Trabzon’da hafta sonundan başlayarak sıcaklık değerleri 30-31’i bulacak. 1 hafta boyunca açık ve az bulutlu geçecek havanın aşırı nem nedeniyle daha da bunaltıcı olacağı belirtildi. Trabzon’da bugün ve yarın nemin yüzde 94’e kadar ulaşacağı, rüzgârın şiddetini azaltarak 10-15 kilometreye kadar düşeceği, bu durumun da hissedilen sıcaklıkları artıracağı bildirildi. Aynı hava şartlarının 10-11 Ağustos’a kadar sürmesi bekleniyor.

FINDIKÇILAR YANACAK

Hava sıcaklarının artması ve fındık sezonunun başlamasıyla fındıkçıları yakacak. Güneş ve nem ile büyük buhran yaşaması beklenen fındıkçıları zor günler bekliyor. Trabzon’da son 5 yıla bakıldığında fındık döneminde havaların serin geçtiğini ve yağmurlu olduğunu söyleyen fındık çiftçisi Hayrullah Sağıroğlu, “Tüm fındıkçıları zor günler bekliyor. Son yıllarda güzel ve serin fındık dönemleri geçirdik hava sıcaklıkları raporlarına baktığımızda da bunun bu yıl hayal olduğunu görüyoruz. Allah yardımcımız olsun” dedi.           

Gültekin SADIKOĞLU   

Haberler