Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Öldüren kazada sürücü kusurlu

Öldüren kazada sürücü kusurlu

Bir kişinin öldüğü kazada kusurlu bulunan sürücünün 15 yıla kadar hapsi istendi

TRABZON’DA bir kişinin öldüğü kazada asli kusurlu bulunan aracın sürücünün 15 yıla kadar hapsi talep edildi.

LAMBALARI YAKTI, REFLEKTÖRÜ KOYDU

Trabzon’un Pazarkapı Mahallesi’nde 23 Haziran 2016 tarihinde meydana gelen ve bir kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasıyla ilgili soruşturma bir yıl sonra tamamlandı. Bilirkişi, kazada hayatını kaybeden Muhammet Ören’in tüm kuralları yerine getirdiğini, ölüme sebep olan banka aracının sürücüsü Alihan B.’nin aslı kusurlu olduğunu belirten raporu savcılığa gönderdi.

ARIZALI ARACIN SOLUNDAN GEÇMEK İSTEDİ

Seyir halindeyken aracı arızalanan Muhammet Ören, önce aracının dörtlülerini yaktı, ardından da reflektörlerini aracından 10-15 metre uzak bir mesafeye koydu. Yola çıkan Muhammet Ören, seyir halindeki araçları sağ şeride yönlendirmeye başladı. Bu sırada seyir halinde olan Dursun Berber yönetimindeki 61 VK 077 plakalı aracın orta şeride geçmesinin ardından bu aracın arkasında seyir halinde olan Alihan B.’nin kullandığı araç arızalı aracın solundan geçmek istedi. Alihan B.’nin kullandığı araç Muhammet Ören’e çarparak, ölümüne neden oldu. Kazayla ilgili soruşturmayı tamamlayan Cumhuriyet Savcısı Aytaç Arslan, Muhammet Ören’in ölümüne neden olan 34 AT 7873 plakalı banka aracının sürücüsü Alihan B. hakkında taksirle ölüme ve yaralamaya neden olmak iddiasıyla 2 yıldan 15 yıla kadar hapis talep etti. Savcı Arslan, Alihan B. hakkında hazırladığı iddianameyi Trabzon Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi. Bu arada kazadan yaralı olarak kurtulan Abdullah Yeter şikayetçi olmadı.

Enis YILDIRIM

Haberler