Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Kaybolan tosunu bulma sevinci

Kaybolan tosunu bulma sevinci

Of ilçesinde hayvancılıkla uğraşan Dursun Aydın, 3 Temmuz'da kaybolan tosununu komşuları sayesinde buldu.

İlçenin Saraçlı Mahallesi'nde ikamet eden Aydın, 3 Temmuz'da, kurbanlık için beslediği "Çapkın" isimli tosunu otlatmak amacıyla araziye çıkardı.

Bir süre sonra gözden kaybolan tosununu yaklaşık bir hafta arayan Aydın, sonuç alamayınca aramaktan vazgeçti.

Olaydan haberdar olan Aydın'ın komşuları, uzak mesafedeki çaylık alanda gördükleri ve adıyla çağırdıkları hayvanın tepki vermesi üzerine Aydın'ı bilgilendirdi.

Söz konusu alana gidince tosunun kendisine ait olduğunu tespit eden Aydın, hayvanı veterinere götürerek sağlık kontrolünden geçirdi.

Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayvanın biraz zayıfladığını, üzerinde de yaralar olduğunu, bu nedenle veterinere getirdiğini belirterek, "Sağlık durumunun iyi olduğunu öğrendik. Şimdi onu bakıma alarak kısa sürede toparlayacağız." diye konuştu.

Tosunu bugüne kadar "Çapkın" adıyla çağırdıklarını ifade eden Aydın, "Bir ay boyunca arazide tek başına kalmayı başardığı için adını 'Adamın Dibi' olarak değiştirdik." dedi.

Haberler