Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Albayrak’a teşekkür etti

Albayrak’a teşekkür etti

SÜRMENE Belediye Başkanı Rahmi Üstün Trabzon’a verdiği doğalgaz sözünü tutan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a teşekkür etti.

Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, Sürmene, Araklı, Arsin, Yomra, Vakfıkebir ilçeleri için doğal gaz sözü veren Bakan Albayrak’a teşekkür ederek,  “Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Sürmene İlçemizde ve diğer ilçelerimizde halkımıza verdiği sözün gereğini yaptı. İnşallah yılsonuna kadar yer teslimleri yapılarak doğalgaz iletim hattının döşenmesine başlanacaktır. İlçemize doğalgaz geldikten sonra şehrimizde daha temiz bir hava oluşacak hastalarımız rahatsız olmayacak ayrıca ormanlarımız yakacak için artık kesilmeyecek daha fazla oksijenimiz olacak topraklarımızda erozyon olmayacak. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'a şahsım ve Sürmene halkı adına çok çok teşekkür ediyorum örnek bir şehir olan Sürmene daha yaşanabilir daha temiz bir şehir olacak dedi.

Albayrak ilk olarak Beşikdüzü ilçesi doğalgaz botu hattını 20 Mayıs'ta ihaleye çıkartmıştı. İhaleye edilen diğer beş ilçede 2017 yılının sonlarına doğru doğalgaz boru hattı, kamulaştırma, etüt, harita, arazi kamulaştırması yapılacak. Sürmene, Araklı, Arsin, Yomra, Vakfıkebir ilçelerinin doğalgaz ihaleleri yapılarak yer tesliminden sonra ilk kazmalar vurulacak.

Fatoş BATMAN

Haberler