Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Kimsesiz 82 mezar

Kimsesiz 82 mezar

Trabzon’da iki farklı mezarlıkta 82 kimsesizin mezarı olduğu ortaya çıktı

TRABZON’DA iki farklı mezarlıkta, 82 kimsesizin mezarı olduğu ortaya çıktı. Belediyeye ait bir mezarlıkta ise özel hazırlanmış bölümde 11 yabancı uyruklu kişinin mezarının olduğu öğrenildi.

MEZARLAR KADERİNE TERK EDİLMEDİ

Trabzon’da hayatını kaybeden ve kimsesiz olduğu belirlenenler için iki ayrı mezarlık oluşturuldu. Bu iki mezarlığın yanı sıra yabancı uyruklu kişiler içinde ayrı bir mezarlık oluşturulduğu ortaya çıktı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne ait Bostancı ve Uğurlu mezarlığında 82 kimsesizin mezarının olduğu öğrenildi. Bostancı’da 72, Uğurlu’da ise 10 kimsesize ait mezarların bakamının iste mezarlıklar müdürlüğü personeli tarafından yaptığı belirtildi.  Belediye çalışanlarının özellikle Bayram öncesinde kimsesizlere ait olan mezarlıkların temizliğini de yaptığı ifade edildi.

11 YABANCIYA MEZAR YERİ YAPILDI

Trabzon Bastoncu Mahallesinde yer alan mezarlıkta ise özel olarak hazırlanan bir bölümde 11 yabancı uyruklu kişinin mezarının olduğu belirtildi. Bu mezarlıkta farklı dinlere mensup kimsesizlerin Gürcü ve Rus vatandaşlar olduğu öğrenildi. Bu arada kimsesizlere ait olan iki mezarlığın bin 500 metre kare alana kurulu olduğu ifade edildi.

Enis YILDIRIM

Haberler