Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Plakasının ikizi çıktı, başına gelmeyen kalmadı

Plakasının ikizi çıktı, başına gelmeyen kalmadı

Önce 731 lira ceza geldi ardından Trabzon’a gelirken 9 kez polis tarafından çevrildi

Trabzon’un Maçka ilçesinden olan ve İstanbul’da yaşayan 67 yaşındaki Cemil Kunkoğlu’nun aldığı Kartal marka otomobilin plakası ikiz çıkınca başına gelmeyen kalmadı. Defalarca HGS kaçak geçiş cezasıyla muhatap olan Kunkoğlu, önceki gün İstanbul’dan Trabzon’a gelirken 9 kez polis çevirmesine maruz kaldı.

Maçka ilçesi Yazlık Mahallesi nüfusuna kayıtlı olduğunu belirten Cemil Kunkoğlu’nun kullandığı Kartal marka 34 YA 3458 plakalı aracıyla başına gelmeyen kalmadı. Yaklaşık 9 ay önce Şanlıurfa- Gaziantep güzergâhında kaçak HGS cezasıyla karşı karşıya gelen Kunkoğlu, başına gelenleri şöyle anlattı: “9 ay önce elime bir ceza tutanağı ulaştı. Şanlıurfa- Gaziantep güzergâhında HGS ile kaçak geçiş yaptığım gerekçesiyle 731 lira ceza kesildi. Ancak ben o güzergâhı hiç kullanmam. Tek kullandığım güzergâh İstanbul- Trabzon. Emniyet’e gittim. Belgelerimi sundum. Geçiş yapan aracın 34 YA 3458 plakalı Ford kamyonet olduğu tespit edildi. Yani ikiz plaka olduğu ortaya çıktı. Cezalarım iptal edildi. Plakamın ikiz olduğu ve diğer araç sahibinin yakalanması için Bakırköy 13. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne müracaat ettim. Yeni plaka çıkarmak için de Bağcılar Emniyeti’ne müracaat ettim. Ancak bu kez de aracımda haciz çıktı. Yeni plakaları alacağım gün Trabzon’a gelmem gerekiyordu. Acil işim çıktı ve eski plakaları takıp yola koyuldum. Bu kez de Trabzon’a gelinceye kadar 9 kez polis çevirmesine takıldım. En son Trabzon Değirmendere’de polis tarafından aracıma hem plakadan hem de camların filmli olmasından dolayı 400 lira civarında cezaya maruz kaldım. Lütfen diğer araç artık bulunsun ve gereği yapılsın. Mağduriyetim giderilsin.”

Aydın GELLECİ

Haberler