Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Başkan değişmedi

Başkan değişmedi

TÜRK Diyanet Vakıf-Sen Trabzon Şubesinin yapmış olduğu 6. Olağan Genel Kurulu Toplantısı Trabzon İl Müftülüğü Konferans Salonunda Genel Başkan Hazım Zeki Sergi’nin katılımı ile yapıldı. Genel Kurul’da yapılan seçimde katılan tüm delegelerin oyları ile Arif Gürsoy yeniden Şube Başkanlığına seçildi.

Türk Diyanet Vakıf Sen Trabzon Şubesi Başkanı Arif Gürsoy olarak seçilirken, , Ömer Faruk Çakır, Mehmet Odabaşı, İrfan Serdaroğlu, Bakı Çebi, Mikdat Sürmenelioğlu, Coşkun Topkara yeni yönetim kurulunu oluşturan isimler oldu.

Genel kurul açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Arif Gürsoy: “Türk Diyanet Vakıf-Sen Milli ve Manevi değerlere bağlı, gücünü üyesinden alan ilkeli, kararlı, sorumlu sendikal hak arama mücadelesi veren bir sendikadır. Gün dağılma, ayrışma ve kopma zamanı değil birlik olma zamanıdır. Sendikal duruşuna ve ilkelerine inandığımız kişilerin bir arada olduğu Türk Diyanet Vakıf Sen’e destek olma zamanıdır. Onun için sendikamızdan hangi sebeple olursa olsun ayrılan bütün arkadaşlarımı yuvalarına dönmeye davet ediyorum. Trabzon’da din görevlisi olarak görev yapan hangi sendikada olursa olsun bütün arkadaşlarımı Türk Diyanet Vakıf Sen’e destek olmaya çağırıyorum. Diyanet çalışanının emeğinin korunması, sunduğu hizmete, mesleğine ve şahsına saygı duyulması, huzurlu bir çalışma hayatı için sizleri hep birlikte mücadeleye davet ediyorum.” İfadelerini kullanarak birlik çağrısında bulundu.

Yeniden Başkan seçilen Gürsoy, vakıf çalışanlarının tüm problemlerini çözeceğini belirterek, “Diyanet ve Vakıf çalışanlarının problemlerini çözeceğimize, Trabzon gündeminde etkili olacağımıza eski sendikal gücümüze kavuşacağımıza ve sizlerin samimiyetine yürekten inanıyor ve sizlerin destek ve ilgisini bekliyorum.” dedi.

Fatoş BATMAN

Haberler