Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Rize’den örnek olacak uygulama

Rize’den örnek olacak uygulama

Rize Belediyesi TÜBİSAD iş birliği ile Rize’de elektronik atık toplama noktası kurdu

Rize Belediyesi örnek bir davranış sergileyerek TÜBİSAD (Bilişim Sanayicileri Derneği) iş birliğiyle Rize’de elektronik atık toplama noktası kurdu.

İsmail Kahraman Kültür Merkezi yanında kurulan toplama noktasıyla birlikte eski ve kullanılmayan cep telefonları, bilgisayarlar, oyun konsolları, kameralar, yazıcılar, televizyonlar, bilgisayar monitörler gibi elektronik eşyaların doğaya zarar vermesinin engellenmesi ve geri dönüştürülmesi amaçlanıyor.

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap şehirde geri dönüşüme önem verdiklerini, atık yağlar, kâğıt, metal, cam ve plastik atıklar için de geri dönüştürme için ayrışım çalışmaları yaptıklarını ifade etti. Kasap, “Hasar gören veya kullanım ömrü biten elektronik eşyalar, doğayı kirleten ve zarar veren ağır metaller içeriyor ve gelecek nesilleri tehdit edici boyuta ulaşıyor. Bu nedenle, elektrikli ve elektronik eşyalar tüm dünya için çevresel bir tehlike oluşturabiliyor. Bunun önüne geçmek için kullanım ömrünü tamamlamış elektronik cihazlar için dönüşüm projemizi tamamladık.” şeklinde konuştu.

Filiz YILDIRIM

Haberler