Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Gölbaşı’nda şehit düşen polislerin ailelerine ziyaret

Gölbaşı’nda şehit düşen polislerin ailelerine ziyaret

15 Temmuz Şehidi Emniyet Müdürü Dursun Acar ve Özel Harekat Polis Memuru Erol İnce’nin ailelerine ziyaret

Artvin Valisi Ömer Doğanay, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit olan Emniyet Müdürü Dursun Acar ve polis memuru Erol İnce’nin ailesini ziyaret etti.

Vali Doğanay ve beraberindekiler ilk olarak Artvin’in Yusufeli ilçe merkezindeki Kazım Karabekir Mahallesi’nde yaşayan Erol İnce’nin annesi Gülşan İnce’yi ziyaret etti. Ziyaret esnasında şehit polis İnce’nin annesi Gülşan İnce gözyaşlarına hakim olamadı. Artvin Valisi Ömer Doğanay ve Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ziyarette Gülşan İnce’ye Kuran’ı Kerim hediye etti. Tek evladını toprağa vermenin acısına dayanmakta güçlük çektiğini kaydeden İnce "Her şeye rağmen Allah devletimize zarar ziyan vermesin. Oğlum görevi nedeniyle baba ocağına çok az gelebiliyordu. Görevden hiç kaçmadı. Şehit oldu" diye konuştu.

Şehit İnce’nin baba ocağına yapılan ziyaretin ardından Yusufeli Küplüce köyünde bulunan Emniyet Müdürü Dursun Acar’ın ailesi ziyaret edildi. Şehidin baba ocağında gerçekleştirilen ziyarette Vali Ömer Doğanay ve beraberindekileri Şehit Dursun Acar’ın babası Nebi Acar, annesi Fatma Acar, eşi Özgül Acar ve 4 yaşındaki kızı Elif Naz karşıladı. Ziyarette Türkiye’nin 81 ilinde olduğu gibi, şehit babası Nebi Acar, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gönderilmek üzere Türk bayrağını görevlilere teslim etti. Vali Doğanay şehidin ailesine Kur'an hediye etmesinin ardından şehidin baba ocağında dua edildi.

Şehit babası Nebi Acar bir daha benzer bir duruma düşmemek için uyanık olunması gerektiğini dile getirerek "Başımıza bombalar yağdı 249 aile ve 3 bine yakın gazimizin ocağına o gece alev topları düştü. O gece Türkiye yandı. Bizlerin de bağrı yandı. Her gün bunun acısını yaşıyoruz ve gün geçtikçe de bu acı ağırlaşıyor. İnşallah sonumuz iyi olur. Allah Türk milletini ve devletini muvaffak etsin. Oğlum rütbelerin en ulusuna erişti. Allah mekanını cennet eylesin" dedi.

Artvin Valisi Ömer Doğay 15 Temmuz’u unutmayıp unutturmayacaklarını ifade ederek "Bu kapsamda Artvin’de tüm kurumlarımızla 15 Temmuz’u ve şehitlerimizi anıyoruz, hatırlıyoruz, hatırlatıyoruz. Bu münasebetle vatanın ve milletinin geleceği için seve seve canlarını feda eden Dursun Acar ve Erol İnce kardeşimizin ailesini ziyaret ettik. Ruhları şad olsun. Cenab-ı Allah devletimizi milletimizi ebedi etsin" diye konuştu.

Buradaki ziyaretin ardından Şehit Emniyet Müdürü Acar’ın kabri ziyaret edildi. Vali Doğanay tarafından kabre çelenk sunulurken akabinde dualar edildi.

Program şehidin köyünde kılınan Cuma namazının ardından okunulan Mevlid ile son buldu.

Haberler