Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Büyükşehir Belediyesini haraç almakla suçladı

Büyükşehir Belediyesini haraç almakla suçladı

MHP Ortahisar İlçe Başkanı Derviş Çelenk’ten Büyükşehir Belediyesine otopark eleştirisi

Trabzon’un en büyük sorunlarından biri olan yerleşim sıkıntısı otoparkların yol kenarlarında olmasına sebebiyet veriyor. Türkiye’nin pek çok şehrinde yol kenarları ve atıl haldeki arazilerin il belediyelerine bağlı olarak görev yapan otoparklara dönüştürülmesi de her kesimin tepkisini çekiyor. MHP Trabzon İlçe Başkanı Derviş Çelenk’te Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin yol kenarları ve atıl haldeki arazilerden haksız kazanç elde ettiğini ifade ederek büyükşehir belediyesini vatandaşlardan haraç almakla suçladı. Yargıtay’ın il belediyelerince uygulanan otopark uygulamalarını bozduğunu söyleyen Derviş Çelenk, “Böyle bir park sistemi yok, Yargıtay bu uygulamaları bozdu. Belediyeler haksız para alamaz” dedi.

VAY BELEDİYENİN HALİNE

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Pazarkapı’dan Çömlekçi’ye bir çok bölgede haraç büroları oluşturup vatandaşlardan para aldığını söyleyen MHP Ortahisar İlçe Başkanı Derviş Çelenk, “Büyükşehir Belediyesi otoparklardan alınan paralarla dönüyorsa vay bizim halimize” sözlerini kullandı.

TRAFİK ŞUBEYİ GÖREVE ÇAĞIRDI

Meydan Parkı’nda yer alan araçların meydan trafiğine de sekte vurgundan yakınan MHP Ortahisar İlçe Başkanı Derviş Çelenk, Trabzon emniyetine bağlı Trafik Şube Müdürlüğünü göreve çağırdı. Trafik şube müdürünün Meydan Parkı’na 5 çekici gönderip araçları oradan çekmesi gerektiğini belirten Çelenk, “Trafik şube gelsin 5 çekici ile araçları meydandan çeksin. Görelim o zaman bir daha oraya kimse usulsüz araç çekebiliyor mu? Yürüyecek yer kalmadı” sözlerini kullandı.

Gültekin SADIKOĞLU

Haberler