Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
10 milyon liralık enkaz

10 milyon liralık enkaz

Rizespor, gol sıkıntısını çözmek için kadrosuna kattığı Patryk Tuszynski’den istediğini alamadı

Rizespor’un 2 sene önce Polonya’nın Bialystok takımından transfer ettiği Patryk Tuszynski, yeşil-mavililere istenileni veremezken, tam bir hayal kırıklığı yarattı. Tuszynski, yeşil-mavililerde 50 maçta forma giyip 12 gol kaydetti

Rizespor’de Tuszynski pişmanlığı... Rizespor’un 2 yıl önce kadrosuna kattığı, geçtiğimiz günlerde de yollarını ayırdığı Patryk Tuszynski, Rize’de sergilediği performansla büyük hayal kırıklığı yarattı. Rize’nin 2 yıl önce geride kalan sezonun başında yollarını ayırdığı Gürcü oyuncu Nika Dzalamidze ile birlikte Polonya’nın Bialystok takımından transfer ettiği Patryk Tuszynski bekleneni veremediği gibi Rize’ye maliyeti de oldukça yüksek oldu. Rizespor’a 1 milyon 200 bin Euro bonservis bedeli ödenerek alınan Polonyalı oyuncuya, bir yıllığı 600 bin Euro’dan 1 milyon 200 bin Euro ücret ödendi.

Bir yıllık daha mukavelesi bulunan Patryk Tuszynski’nin sözleşmesi önceki gün karşılıklı anlaşma ile feshedilirken Polonyalı oyuncunun Rizespor’a maliyeti 10 milyon TL dolayında oldu. 2 yıl yeşil-mavili takımda kalan Patryk Tuszynski, 2015-2016 sezonun da lig ve kupada 27, 2016-2017 sezonun da ise hem lig hem de kupada 23 maçta görev yaptı. 2 yılda toplam 50 maç oynayan Polonyalı oyuncu 2’si Süper Lig, 10’un da Ziraat Türkiye Kupası’nda olmak üzere 12 gol attı. Rizespor’da maliyeti en fazla olan futbolcuların başında gelen Patryk Tuszynski, sorun çıkarmadan sözleşmesini feshettikten sonra ülkesine geri döndü.

Tuszynski, yeşil-mavili takımla olan sözleşmesini karşılıklı fesih edip ülkesine dönmeden önce duygusal bir veda mesajı da verdi. Tuszynski mesajında şunları söyledi: “Benim ve ailemin hayatında Rize ve Rizespor’un çok ayrı bir yeri olacak. Çocuğum Rize’de dünyaya geldi. Kimliğinde doğum yeri Rize yazıyor. Ayrıca burada çok iyi dostlarım da var. Hiçbir zaman Rize’yi unutmayacağım fırsat bulduğumda da geleceğim. Rizespor’dan ayrıldım. Futbolda her şey var. Kimseye kırgın ve kızgın değilim. 2 yılda fazla forma şansı bulamadım. Bu konuyu konuşmak istemiyorum. Umarım Rizespor yeniden Süper Lig’e çıkar”

Haberler