Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Demeli’den Akşener’e destek yok

Demeli’den Akşener’e destek yok

Muammer Demeli: “Benim başka bir partiyle anılmam mümkün değil!”

Eski Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon İl Başkanı ve MHP’nin Trabzon’daki önemli isimlerinden biri olan Muammer Demeli, MHP’li eski vekil ve muhalif Meral Akşener’in yeni parti iddialarına cevap verdi. Demeli, “Bu beklenen bir şeydi, çalışmaları vardı. Herkes özgür iradesiyle hareket edebilir.” dedi. Meral Akşener’in “MHP defteri benim için kapanmıştır.” sözlerinin ardından gözlerin çevrildiği Muammer Demeli, yeni parti iddialarına destek vermedi. Şahsının MHP Genel Merkeze olan muhalif tavırlarının yalnızca MHP’nin tüzüğünde verilmiş olan kurallar sınırında gerçekleştiğinin altını çizen Muammer Demeli, “Yeni bir parti niyetleri varsa, kurulacaksa onlara da hayırlı olsun diyorum. Muammer Demeli, Milliyetçi Hareket Partilidir. Başka bir parti ile anılmam söz konusu bile olamaz. Parti kuracakların hepsi arkadaşımdır ama benim böyle bir partinin içinde yer almam mümkün değildir.” ifadelerini kullandı.

AKŞENER NE DEMİŞTİ?

Meral Akşener, Yeniçağ Gazetesi yazarı Servet Avcı’nın kızının düğünü için partililerle bir araya gelmiş ve çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Akşener, yaptığı açıklamada “Güçlü bir seçenek oluşturabilmek için, biz önder görünebiliriz ama birçok arkadaşımızla birlikte çalışma yürütüyoruz. Ben kendimle ilgili MHP defterini kapattım.” ifadelerini kullanmıştı. Akşener böylece millî bir güçlü merkez partinin kurulacağını işaret etmişti.

Gültekin SADIKOĞLU

Haberler