Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Vatandaşın cebi yandı

Vatandaşın cebi yandı

Rize-Trabzon arası yolcu taşıyan dolmuşlara zam geldi. Olan yine vatandaşın cebine oldu

Rize-Trabzon arası yolcu taşıyan dolmuşlara zam geldi. 1 Temmuz’dan itibaren Rize-Trabzon arası sefer yapan dolmuşlar yeni tarife üzerinden yolcularını taşımaya başlarken olan yine vatandaşın cebine oldu. Öğrenci, tam, indirimli biletlerin her birine 2’şer TL zam yapıldı.

Rize-Trabzon arası yolcu taşıyan dolmuşlara en son 2015’in Nisan ayında zam yapılmıştı. Her sene aslında belli bir oranda zam yapılması gerektiğini belirten Rize-Trabzon arası yolcu taşıyan bir dolmuş sürücüsü, 2 senedir zam yapılmadığını söyledi. Dolmuş sürücüsü “Şehir içi yolcu taşıyan araç sürücüleri gibi 25 kuruş 25 kuruş zam yapamıyoruz. Şimdi, 2 sene aradan sonra 2 TL zam yapıldı, bu da çok büyük bir zammış gibi gözükebiliyor insanlara.” şeklinde konuştu.

Dolmuş sürücülerinin zam yapılması konusunda herhangi bir taleplerinin olmadığını belirten bir görevli, bu durumun tamamen yönetimi bağladığını söyledi. Rize-Trabzon arası taşınan yolcuların sabit olduğunu belirten bir yetkili, ayda ya da haftada bir yolculuk yapanların değil ama sürekli yolculuk yapanların yeni fiyat uygulamasını biraz yüksek bulabileceğini söyledi. Benzine, mazota her şeye zam yapıldığını söyleyen bir araç sürücüsü ise bu artışın yaşanmasının doğal olduğunu söyledi.

Rize-Trabzon arası sefer yapan dolmuşlara 2 hafta öncesinden bu yeni fiyat tarifelerinin yazıldığını belirten yetkili, zaten birçok vatandaşın bu durumdan haberdar olduğunu söyledi. Yeni yapılan zamla birlikte Rize-Trabzon arası yolcu taşıyan dolmuşlar da ücretler şöyle oldu. Öğrenci 8 TL’den 10 TL’ye, Tam 10 TL’den 12 TL’ye yükselirken indirimli bilet de 9 TL’den 11’TL yükseldi.

Filiz YILDIRIM

Haberler