Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Önce yangın sonra tehdit

Önce yangın sonra tehdit

Giresun’da 8 kişinin etkilendiği yangında sabotaj şüphesi güçlendi

GİRESUN’DA bir bakım merkezinde şizofreni hastası bir genç kız tarafından çıkarılan yangın ile ilgili soruşturma devam ederken, yangınla alakalı sabotaj ihtimalini güçlendiren yeni bir gelişme yaşandı. Yangınla ilgili yeni bir basın açıklaması yapan bakım merkezi yetkilileri, 0850 ile başlayan bir numara tarafından arandıklarını ve telefonun ucundaki bayanın yangını kast ederek "‘Bu daha başlangıç, sizi kimse kurtaramayacak." şeklinde tehdit edildiklerini vurguladı.

Yetkililer açıklamanın devamında ise topladıkları bilgiler ve deliler doğrultusunda Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulanacaklarını ifade ettiler. Yangını çıkartan genç kız daha önce dumandan etkilenen 8 kişiyle birlikte hastaneye kaldırılırken ambulansta kendisine sorulan, "Yangını çıkartan çakmağı nereden buldun?” sorusuna cevap olarak, bir kişinin kendisine “Sorarlarsa adımı söyleme, sana bu çakmağı veriyorum ama orayı yak." dediğini ifade etmişti. Genç kızın bu ifadesi olayın sabotaj olma ihtimalini güçlendirmişti.

Haberler