Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Sera’da bentler yeterli değil

Sera’da bentler yeterli değil

AKÇAABAT Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Sera Gölünde biriken balçık ve çöpler için yeni bentler yapılması gerektiğini söyledi. Vatandaşların da üzerine görevler düştüğünü belirten Türkmen, “Vadi boyunca Akçaköy’e kadar bentler yapıldı. Ama demek ki onlarda yeterli olmuyor. Bu dereye çok şeyler yapıldı ama ilave bentler yapılması gerekiyor.” dedi.

Akçaabat belediye Başkanı Şefik Türkmen, Sera Gölü’nde biriken balçık ve çöpler için yeni bentler yapılması gerektiğini söyledi. Vatandaşların gelişigüzel yol çalışması yaptığını, Sera Gölünün temiz kalması için vatandaşların da üzerine görevler düştüğünü belirten Türkmen, “Vadi boyunca Akçaköy’e kadar bentler yapıldı. Ama demek ki onlarda yeterli olmuyor. Bu dereye çok şeyler yapıldı ama ilave bentler yapılması gerekiyor. Vatandaş ise gelişi güzel yol açmayacak.” dedi.

BENTLERE RAĞMEN ÇAMURLA KAPLANDI

Geçtiğimiz günlerde yaşanan selin ardından yüzeyi çamur ve çöplerle kaplanan Sera Gölü’ne daha önce yapılan bentlerin bile yeterli olmadığını vurgulayan Başkan Türkmen, “Gölün temiz tutulması için çeşitli yönler var. Bir kamunun halletmesi gereken taraflar var birde vatandaşa düşen görevler var. Sera Gölü bir nimet. Mutlaka korunması lazım. O vadinin yukarlara kadar düzenlenmesi gerekiyor. O düzenleme konusunda bugüne kadar birçok çalışma yapıldı. Akçaköy’e kadar bentler yapıldı. Ama demek ki onlarda yeterli olmuyor. Bu dereye çok şeyler yapıldı ama ilave bentler yapılması gerekiyor. Vatandaş ise gelişi güzel yol açmayacak. Yol açarken bile haber vermiyorlar. Vatandaşa çok görev düşüyor çöpünü derelere atmayacak. Derenin yüzeyi hep çöp doldu. Gölde çok büyük bir masraf var yeniden çamur boşaltılacak” dedi.

 Aydın GELLECİ

Haberler